Connect with us

technologia

Kijów i Warszawa mają duży potencjał współpracy gospodarczej

Published

on

Stosunki między Polską a Ukrainą mają duży potencjał rozwojowy.

„Polska uważa, że ​​istnieje znacznie większy potencjał tej współpracy. Jednak strona ukraińska musi przeprowadzić pewne reformy, zwłaszcza w walce z korupcją, prawami własności intelektualnej czy ogólną ochroną konkurencji – powiedział na początku wicepremier ds. Rozwoju gospodarczego, pracy i techniki Jarosław Gowin. o swojej wizycie w Kijowie poinformował w czwartek korespondent Ukrinform.

Zwrócił uwagę, że pomimo pandemii handel między dwoma krajami wzrósł w ciągu ostatniego roku.

Podczas wizyty Gowin spotka się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihorem Pietraszką oraz weźmie udział w posiedzeniu plenarnym Ukraińsko-Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

Głównymi tematami dyskusji będą współpraca handlowo-inwestycyjna Ukrainy z Polską, wpływ pandemii COVID-19 na sytuację gospodarczą obu krajów, przeszkody w rozwoju polskich inwestycji na Ukrainie oraz perspektywy współpracy gospodarczej między Ukrainą a Polską. .

Jak informowaliśmy, na koniec 2020 roku Polska była jednym z trzech największych partnerów handlowych Ukrainy. Łączna wartość wymiany handlowej między Ukrainą a Polską w ubiegłym roku wyniosła 7,36 mld USD.

olej

READ  Każdy Buffalonianin powinien wiedzieć, jak poprawnie wypowiedzieć te 5 polskich słów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *