Connect with us

Świat

Aleksiej Nawalny „po prostu straszny szkielet” w pierwszym wystąpieniu sądu od czasu strajku głodowego w więzieniu

Published

on

Aleksiej Nawalny „po prostu straszny szkielet” w pierwszym wystąpieniu sądu od czasu strajku głodowego w więzieniu

Moskwa – Uwięziony lider rosyjskiej opozycji Alexey Navalny pojawił się w sądzie w czwartek po raz pierwszy od miesięcy i wyglądał gorzej od zużycia. Zaciekły krytyk prezydenta Władimira Putina, który z więzienia kilkadziesiąt kilometrów od stolicy nadawał wideokonferencję w moskiewskim sądzie, wyglądał chudo po niedawnym strajku głodowym.

W zeszłym tygodniu 44-letni polityk zakończył swój trwający trzy tygodnie strajk głodowy po tym, jak po kilku tygodniach domagania się niezależnego leczenia przez lekarzy przed więzieniem został zbadany pod kątem szeregu skarg.

Czwartkowa rozprawa dotyczyła apelacji Nawalnego od lutowego wyroku skazującego za zniesławienie za obrazę rosyjskiego weterana II wojny światowej.

Rosja Navalny
To zdjęcie, udostępnione 29 kwietnia 2021 roku przez Sąd Okręgowy im. Babuskinskiego w Moskwie, pokazuje na ekranie telewizyjnym przywódcę rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego gestykulującego podczas przesłuchania w sprawie skazania za zniesławienie.

Serwis prasowy Babuskinsky District Court za pośrednictwem AP


„Jestem po prostu okropnym szkieletem” – powiedział ogolony Nawalny, który wydawał się wychudzony na ekranie, na sądzie, na którym w czwartek siedziała jego żona Julia. Powiedział, że jego waga spadła do około 159 funtów i zauważył, że nie był taki lekki od siódmej klasy.

Nawalny powiedział, że poprosił o kilka marchewek i jabłek z więzienia, aby dojść do siebie po strajku głodowym, ale nie otrzymał żadnego.

Krytyk Kremla został skazany na początku tego roku na dwa i pół roku więzienia za naruszenie poprzedniego wyroku w zawieszeniu. Został aresztowany w styczniu, wkrótce po powrocie do Moskwy z Berlina, gdzie spędził pięć miesięcy na rekonwalescencji po ciężkim zatruciu sowieckim środkiem nerwowym Nowiczok.


Październik 2020: Navalny opisuje Poisone …

14:00

Jego aresztowanie wywołało serię masowych demonstracji w całym kraju na początku tego roku, aw zeszłym tygodniu tysiące ludzi ponownie wyszło na ulice, by wesprzeć przywódcę opozycji.

Władze rosyjskie zaprzeczyły Zarzuty Nawalnegoa USA i ich sojusznicy, że rząd – nawet sam Putin – stał za zatrutym atakiem na głównego przeciwnika prezydenta w kraju.

„Chciałbym powiedzieć, drogi dworze, że wasz król jest nagi. Miliony ludzi już o tym krzyczą, bo to takie oczywiste” – powiedział Nawalny w swoim wystąpieniu do sądu w czwartek, odnosząc się do Putina.

Sąd oddalił jego apelację od wyroku skazującego za zniesławienie.

Organizacja Nawalnego została zamknięta

Tymczasem ogólnopolska antykorupcyjna sieć polityczna Nawalnego została rozwiązana przed orzeczeniem sądu o uznaniu jej za organizację „ekstremistyczną” – powiedział w czwartek główny sojusznik polityka Leonid Wołkow.

Werdykt ma na celu narażenie wszystkich członków i sympatyków organizacji na karę do sześciu lat więzienia.


Akcja Putina na krytyka Nawalnego trwa

02:11

Kolejne rosyjskie danie na początku tego tygodnia Fundacja Antykorupcyjna Nawalny zablokowana (FBK) i jego sieć regionalnych biur kampanii z publikacji online. Organizacjom nie wolno również uzyskiwać dostępu do swoich kont bankowych.

Sojusznik Nawalnego Władimir Aszurkow, były dyrektor fundacji mieszkający na wygnaniu poza Rosją, powiedział CBS News na początku tego tygodnia, że ​​wierzy, iż Kreml podejmuje tak dramatyczne kroki, „ponieważ przez lata Nawalny i nasza organizacja uważali, że najważniejsi wyłonieni przeciwnicy Władimir Putin. „

Zespół Nawalnego ogłosił również w czwartek, że wydaje się, że rosyjskie władze otworzyły kolejną sprawę karną przeciwko Nawalnemu i dwóm jego kluczowym sojusznikom, tym razem za rzekome powołanie organizacji non-profit, która „naruszyła prywatność i prawa obywateli”.

Zgodnie z prawem dokumenty Sprawa, na którą powołują się pracownicy lidera opozycji, została otwarta w lutym. Akt oskarżenia przewiduje maksymalny wymiar kary do czterech lat więzienia.

READ  W miarę narastania napięć regionalnych japońskie siły lądowe organizują pierwsze od dziesięcioleci ćwiczenia wojskowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *