Connect with us

Sport

Katie Vincent zdobywa 3 złote medale, traci 200-metrową powtórkę podczas Mistrzostw Świata w Sprint Canoe

Published

on

Trzy na cztery nie są złe.

Po nieudanej próbie powtórzenia tytułu mistrzyni C1 kobiet na 200 m, Katie Vincent przyspieszyła tempa po powolnym starcie z partnerem Connorem Fitzpatrickiem, aby zdobyć złoty medal na niedzielnych Mistrzostwach Świata ICF w Canoe Sprint i Paracanoe w wyścigu mieszanym na 500 m Dartmouth, NS

Następnie 26-latek zdobył kolejne złoto w stylu powrotu wraz ze Sloanem MacKenzie, Julią Osende i Sophią Jensen w wyścigu C4 500. Wcześniej tego dnia Vincent był piąty w klasie 200cc rok po zdobyciu swojego pierwszego tytułu w sprincie w Kopenhadze.

Pochodzący z Mississauga, Ontario, osiągnął 50,63 sekundy po tym, jak zajął 1. miejsce w czwartkowych biegach z czasem 46,50.

Vincent zakończył swój dzień trzecim złotem, pokonując C1 5000 w 27:50,88, pokonując Niemkę Annikę Loske (27:55,52) i Hiszpankę Marię Corberę (28:02,52).

W sobotę Vincent i MacKenzie z Cheema Aquatic Club w Waverley, NS, zajęli szóste miejsce w C2 Women 500 z czasem 2:07.40, ponad sześć sekund za (2:01.26) zwycięskim chińskim duetem Sun Mengya i Xu Shixiao.

W maju Vincent rozpoczęła swój sezon Pucharu Świata srebrnym medalem w finale C1 200 m A kobiet w Racicach w Czechach, a następnie srebrnym medalem w Poznaniu.

„Szalona walka do końca”

Tymczasem 20-letni Jensen przekroczył linię mety w C1 500 kobiet w dwie minuty i 23,21 sekundy, 87:100 za jedyną zwyciężczynią Ukrainy Liudmylą Luzan (2:22,34). Jensen zakwalifikował się do niedzielnego finału wygrywając czwartkowy przejazd z czasem 2:12.82.

ZEGAR | Jensen traci złoty medal o mniej niż 1 sekundę:

Sophia Jensen zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata w Canoe Sprint

Zawodniczka z Edmonton uzyskała czas 2:23.21 w finale C1 kobiet na 500 m podczas finałów drugiego dnia podczas Mistrzostw Świata w Sprintach i Paracanoe ICF w Dartmouth, NS

Wiosłuje charakterystyczną zieloną łodzią z czerwonymi, zielonymi i żółtymi liśćmi z boku, które według Jensen przypominają las wzdłuż rzeki Gatineau, gdzie znajduje się Cascades Club.

READ  Szef Chelsea, Thomas Tuchel, znajduje się na krótkiej liście Manchesteru United, aby zostać kolejnym menedżerem - Archyde

Była zachwycona wynikiem na imprezie, która odbyła się na następnych Igrzyskach Olimpijskich i powiedziała, że ​​wiwaty tłumu uświadomiły jej, że walczy o medal i dodały jej adrenaliny do „szalonej walki do końca”.

Dwukrotny medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2017

„Wiedziałem, że mogę tam być, ale nie wiedziałem, że będę w pierwszej dwójce. Czuję się bardzo dobrze” – powiedział Jensen, stojąc na nabrzeżu Mi’kmaq Aquatic Club, a miejscowi kibice machali.

Jensen, który pochodzi z Edmonton, a obecnie mieszka w Chelsea, Que. mieszka, zbierał srebro w C1 500 i C1 200 na światach juniorów w 2017 roku.

W kolejną niedzielę wyścigów Bret Himmelman z Hammonds Plains, NS i Craig Spence z Waverley zajęli trzecie miejsce w wyczerpującym finale na 1000 kajaków w intensywnym południowym upale.

ZEGAR | Himmelman, Spence Realize „Dream” na podium Miejsce:

Craig Spence i Bret Himmelman zajmują trzecie miejsce w zawodach Mistrzostw Świata w Canoe Sprint

Craig Spence z Waverley NS i Bret Himmelman z Hammonds Plains, NS, zdobyli brązowy medal w C2 1000 m mężczyzn podczas Mistrzostw Świata w Sprintach i Paracanoe ICF w Dartmouth z czasem 4:06.13, NS

Linię mety przekroczyli w 4:06.13, 11,22 sekundy za zwycięskimi Niemcami Sebastianem Brendelem i Timem Heckerem (3:54.91). Chińczyk Ji Bowen i Liu Hao zajęli drugie miejsce (3:55.34).

Wyczerpany Spence został zmuszony do siedzenia na nabrzeżu z lodem na szyi po wyścigu, ale powiedział, że zdobycie medalu na rodzinnym jeziorze w obecności przyjaciół i rodziny to „spełnienie marzeń”.

– Zdobyć medal w domu, co za niesamowite uczucie – powiedział Spence, wciąż łapiąc powietrze.

Himmelman powiedział, że usłyszenie wiwatów kanadyjskich kibiców w drodze do zdobycia medalu Mistrzostw Świata w domu było prawdopodobnie przeżyciem raz w życiu.

Od czasu Igrzysk Olimpijskich w Tokio zeszłego lata zespoły kajakowe i kajakowe przebudowały się i wprowadziły nowych sportowców do wyścigów seniorów, powiedział Ian Mortimer, który przez ostatni rok był dyrektorem technicznym zespołu.

READ  Wyróżnia go inteligencja Roberta Lewandowskiego - mówi Paulo Sousa, który widzi podobieństwa do coachingu Michaela Jordana | Wiadomości piłkarskie

„To dość młoda drużyna z dużym potencjałem na przyszłość” – powiedział krótko po tym, jak Jensen zdobyła srebrny medal.

„Celem dla Sophii jest szczyt. Jest najlepszym sportowcem” – powiedział. „Wszystko jest krokiem w kierunku ostatecznego celu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024).”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.