Nauka

Alves uhonorowany przed pokonaniem Barcelona Pumas – Ghana Najnowsze wiadomości piłkarskie, wyniki na żywo, rezultaty

Robert Lewandowski, po prawej, świętuje po zdobyciu gola dla Barcelony przeciwko Pumie. Obrazy Getty

Robert Lewandowski otworzył konto dla Barcelony, a Pedri strzelił dwa gole w wygranym 6:0 meczu z Pumas UNAM w niedzielnym Joan Gamper Trophy na Camp Nou.

Lewandowski otworzył wynik w pierwszych dwóch minutach, przed dwoma golami Pedri i Ousmane Dembélé, pozostawiając Barçę z czterobramkową przewagą w 20. minucie.

– La Liga w ESPN+: Streamuj gry i powtórki NA ŻYWO (tylko USA)

Pierre-Emerick Aubameyang i Frenkie de Jong uzupełnili wynik w drugiej połowie, a podopieczni Xaviego Hernandeza odnieśli niepokonany sezon przedsezonowy, odnosząc czwarte zwycięstwo w sześciu meczach.

Kampania Barçy w LaLiga rozpocznie się w najbliższą sobotę u siebie z Rayo Vallecano (oglądaj na żywo w ABC, ESPN+ o 15:00 ET), podczas gdy Pumy wracają do akcji Liga MX przeciwko Club América w przyszły weekend.

Pomimo ostatniego sezonu bez trofeów, Barca znów jest podekscytowana po lecie spędzonym na imprezach, do których dołączyli Lewandowski, Raphiha, Jules Kounde, Franck Kessie i Andreas Christesen.

Wszyscy zostali przedstawieni tłumowi ponad 80 000 osób przed meczem, a Lewandowski otrzymał największe oburzenie ze strony fanów po transferze z Bayernu Monachium za 45 milionów euro.

Polski napastnik do tej pory nie strzelił gola w trzech meczach towarzyskich dla swojego nowego klubu, ale zajęło mu mniej niż dwie minuty, aby strzelić gola przeciwko Pumas, omijając bramkarza Julio José Gonzaleza i kończąc z ostrego kąta po świetnym podaniu Pedriego.

Legenda Barcelony, Dani Alves, środkowy, zostaje uhonorowany na Camp Nou przed meczem Joan Gamper Trophy z Pumami. Obrazy Getty

Ten kwitnący związek między Pedrim i Lewandowskim był punktem kulminacyjnym pierwszej połowy. Lewandowski niedługo potem odwzajemnił przysługę, a następnie błyskotliwym strzałem posłał Pedriego po swojego drugiego gola w 20. minucie.

READ  Polski miliarder przekształci paryski dom Marii Skłodowskiej-Curie w „przestrzeń dla wyjątkowych kobiet”

W połowie dwóch bramek Pedriego, Dembélé strzelił piątego gola w przedsezonie po dobrej pracy Raphiny, za 55 milionów euro pozyskał z Leeds United.

Raphina i Lewandowski trafili w słupek w ciągu minuty, ale Pumie udało się dotrwać do przerwy, nie tracąc piątego gola.

To nie powrót do Camp Nou mógł się spodziewać Dani Alves. Brazylijczyk opuścił Barcę dla Pumy latem i otrzymał pamiątkową koszulkę ze swojego byłego klubu przed meczem, ale podobnie jak jego nowi koledzy z drużyny, był pasażerem na początku meczu.

Barca dokonała siedmiu zmian w przerwie, a dwóch z rezerwowych połączyło się w 49. minucie i osiągnęło pięć. Lewandowski nakarmił Kessie, a były pomocnik Milanu wybrał Aubameyanga na dalekim słupku, aby uzupełnić wynik.

Aubameyang następnie uderzył w słupek i zobaczył kolejną szansę odbitą, zanim De Jong trafił do siatki na końcu. Holenderski pomocnik, powiązany z przeprowadzką z Barçy tego lata, odzyskał piłkę wysoko na boisku, zanim strzelił gola, kończąc imponujący 45-minutowy występ.

Pumy były prawie spóźnione na pocieszenie, ale Jeronimo Rodriguez został zatrzymany przez imponującą interwencję bramkarza rezerwowego Inaki Pena.

Źródło: espn.co.uk