Connect with us

technologia

Katar i Polska badają potencjalne możliwości inwestycyjne w celu wzmocnienia więzi

Published

on

Katar i Polska przeanalizowały w poniedziałek sposoby poprawy więzi gospodarczych między tymi dwoma krajami w różnych obszarach i zbadały potencjalne możliwości inwestycyjne.

W tym kontekście Stowarzyszenie Biznesmenów Kataru (QBA) spotkało się z wiceministrem spraw zagranicznych ds. dyplomacji gospodarczej w MSZ Pawłem Jabłońskim w obecności ambasadora RP w Katarze Janusza Janke.
Na czele strony katarskiej stał szejk Faisal bin Qassim al-Thani, przewodniczący QBA, w obecności członków zarządu QBA Sheridy al-Kaabi i Khalida al-Mannai oraz Sarah Abdallah, zastępcy dyrektora generalnego stowarzyszenia.
Szejk Faisal podkreślił zainteresowanie QBA i chęć budowania sieci partnerów na całym świecie, aby ułatwić wejście katarskich biznesmenów na różne rynki.
Jabłoński powiedział, że jego wizyta ma na celu rozwój współpracy biznesowej ze stroną katarską, w szczególności z myślą o drugim polsko-katarskim forum poświęconym sektorowi informatycznemu.
Podczas polskiego spotkania QBA, dyskusje koncentrowały się na różnych sektorach gospodarki będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, takich jak rolnictwo, produkcja, transport, technologia i informatyka.
Al-Kaabi przedstawił konkurencyjność i doświadczenia katarskich firm, a także zachęty inwestycyjne, jakie kraj ten oferuje zagranicznym inwestorom, i wezwał polskich inwestorów do zapoznania się z katarskim rynkiem i ogromnymi możliwościami inwestycyjnymi, jakie sektor prywatny oferuje w szczególności światu piłki nożnej mistrzostwa 2022.
„Sednem polityki polskiego rządu jest teraz cyfryzacja, która wymaga inwestycji, ponieważ kraj już zaczął inwestować w infrastrukturę, transport, energetykę i inne obszary” – powiedział Jabłoński.

READ  Ferrari detronizuje Toyotę i wygrywa 100. edycję Le Mans - DW - 11.06.2023
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *