Connect with us

Nauka

Katar 2022: Kto i co musi zrobić, aby awansować do 1/8 finału? 🇧🇷 Wiadomości z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Published

on

Każdy naród marzy o podniesieniu Pucharu Świata. Żadna drużyna nie przyjechała do Kataru tylko po to, żeby się bawić – wszyscy są tam po to, by wygrywać.

Ale zbliża się pierwszy etap eliminacji, ponieważ faza grupowa turnieju dobiega końca. Połowa z 32 drużyn, które wystartowały w Katarze, spakuje się i wróci do domu.

Więc kto potrzebuje czego, aby przetrwać ostatnie 16 lat?

Grupa

Gospodarze, Katar, zajmujący czwarte miejsce z czterech w swojej grupie, mieli ten haniebny zaszczyt bycia pierwszą drużyną wyeliminowaną z tegorocznego turnieju. Ale przynajmniej nie muszą iść daleko, żeby wrócić do domu.

Ekwador i Holandia remisują na szczycie tabeli grupowej przed ostatnią rundą meczów fazy grupowej z czterema punktami. Senegal traci tylko jeden punkt.

 • Holandia musi wygrać lub zremisować z Katarem, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.
 • Aby awansować, Ekwador musi pokonać Senegal.
 • Aby awansować, Senegal musi pokonać Ekwador.
 • Jeśli Ekwador vs Senegal jest remisowy, Ekwador zakwalifikuje się – chyba że Katar pokona Holandię, w którym to przypadku Senegal zakwalifikuje się.

Grupa B

To zawsze była prawdopodobnie najbardziej konkurencyjna grupa, a także najbardziej obciążona politycznie. W pozostałych meczach ścierają się starzy rywale i geopolityczni wrogowie, a każda z czterech drużyn wciąż może się zakwalifikować, nawet jeśli Walia – w swoim pierwszym mundialu od 1958 roku – ma tylko matematyczne szanse.

Anglia prowadzi w tabeli z czterema punktami po dwóch meczach. Iran zajmuje drugie miejsce z trzema bramkami po dwóch bramkach w doliczonym czasie gry przeciwko Walii w piątek. Stany Zjednoczone zajmują trzecie miejsce w tabeli grupowej z dwoma punktami po dwóch remisach, podczas gdy Walia toczy najtrudniejszą walkę o tabelę z zaledwie jednym punktem.

 • Anglia awansuje do 1/8 finału, chyba że Walia pokona ich czterema bramkami lub więcej.
 • Stany Zjednoczone muszą pokonać Iran, aby awansować do fazy pucharowej.
 • Iran musi pokonać USA, aby zapewnić sobie kwalifikacje, ale remis z USA wystarczyłby Iranowi do awansu – jeśli Walii nie uda się pokonać Anglii.
 • Walia potrzebuje małego cudu; będą musieli pokonać Anglię i zakończyć remisem Iran-USA. Mogą również przejść bez remisu w tym meczu, pod warunkiem, że uda im się uzyskać czterobramkową przewagę w zwycięstwie nad Anglią. Nie wstrzymuj oddechu.
READ  Akcja na torze zewnętrznym nabiera tempa - podsumowanie tygodnia
Kibice z Anglii liczą na miejsce w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze [Ed Sykes/Action Images/Reuters]

Grupa C

To kolejna otwarta pula, w której wszystkie cztery drużyny nadal mogą się zakwalifikować. Meksyk ma tylko jeden punkt na dole tabeli liderów, podczas gdy Arabia Saudyjska i Argentyna, ich niespodziewana ofiara, mają po trzy punkty. Polska z czterema punktami prowadzi w grupie, ale nadal nie jest pewna.

 • Polska potrzebuje tylko remisu z Argentyną, aby zapewnić sobie awans, choć bez wątpienia woleliby zwycięstwo.
 • Argentyna musi pokonać Polskę, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału. Remis tutaj i Argentyna ryzykują odpadnięcie różnicą bramek.
 • Jeśli Arabia Saudyjska pokona Meksyk, zakwalifikuje się do następnej rundy. Remis z Meksykiem w połączeniu z przegraną Polski z Argentyną również dawałby im awans. Gdyby Polska pokonała Argentynę dużą różnicą bramek, Saudyjczycy wciąż mogliby zapewnić sobie drugie miejsce w tabeli.
 • Meksyk musi pokonać Saudyjczyków, a Polska musi pokonać Argentynę.

Grupa D

Mistrzowie świata Francja, z sześcioma punktami w dwóch meczach, byli pierwszą drużyną z Kataru, która zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału. To sprawia, że ​​pozostałe permutacje w grupie są nieco mniej mylące.

Australia ma trzy punkty, a Dania i Tunezja po jednym.

 • Australia gra z Danią – zwycięzca idzie z Francją
 • Tunezja musi pokonać Francję co najmniej dwoma bramkami i mieć nadzieję, że Australia i Dania zremisują

Grupa E

Wszyscy spodziewali się, że Hiszpania i Niemcy przejdą przez grupę E. I wszyscy mieli przynajmniej w połowie rację, że Hiszpania spokojnie prowadzi na czele z czterema punktami w dwóch meczach. Niemcy są jednak na dole grupy, ponieważ misja trenera Hansiego Flicka polegająca na przywróceniu niemieckiej piłce nożnej do dawnej świetności sprzed 2018 roku wygląda na projekt długoterminowy, niż początkowo oczekiwano.

Japonia i Kostaryka mają po trzy punkty po niedzielnym starciu, co oznacza, że ​​każda z czterech drużyn może się jeszcze zakwalifikować.

 • Hiszpania potrzebuje tylko remisu z Japonią, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.
 • Jeśli Japonia pokona Hiszpanię, zajmie sześć punktów. Jeśli zremisują, muszą również zremisować Kostaryka i Niemcy. Jeśli Japonia zremisuje, a Niemcy wygrają, Japonia wciąż ma szansę na awans różnicą bramek.
 • Kostaryka musi pokonać Niemcy w ostatnim meczu fazy grupowej, aby awansować do 1/8 finału.
 • Niemcy muszą pokonać Kostarykę, a Hiszpania pokonać Japonię, aby zapewnić sobie drugie miejsce w kwalifikacjach. Ale jeśli Hiszpania i Japonia zremisują, Niemcy będą musiały pokonać Kostarykę co najmniej dwoma bramkami. Nadal mogą przejść z przewagą jednego gola nad Kostaryką, jeśli pokonają Japonię w hipotetycznym remisie z Hiszpanią – na przykład remis 1: 1 między Hiszpanią i Japonią oraz Niemcy 2: 1 nad Kostaryką zobaczą postępy Niemców.
READ  Najnowsze wiadomości z całego świata

Grupa F

Kanada była drugim zespołem, który zarezerwował loty do domu. Oznacza to, że Chorwacja, Maroko i Belgia nadal mogą się zakwalifikować. Oczekiwano, że belgijscy Belgowie, którzy zajmą drugie miejsce w tabeli, wygrają w tej grupie, ale niedzielna porażka 0:2 z Marokiem zmieniła wszystko.

 • Chorwacja i Maroko mają po cztery punkty; Belgia ma trzy.
 • Chorwacja potrzebuje tylko remisu z Belgią w czwartek, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału
 • Belgia musi wygrać ten mecz, aby awansować.
 • Maroko potrzebuje tylko remisu z Kanadą, aby wyjść z grupy.

Grupa G

Wszystkie cztery drużyny wciąż mogą zakwalifikować się z grupy G, mając jeszcze dwa mecze do rozegrania w tym ostatnim kalendarzu mistrzostw świata. Brazylia i Szwajcaria mają po jednym zwycięstwie, podczas gdy Kamerun i Serbia wciąż nie zdobyły gola w tabeli grupowej.

W poniedziałek po południu Kamerun zmierzy się z Serbią, a Szwajcaria z Brazylią. Kto wygra drugi mecz, z sześcioma punktami spokojnie awansuje z grupy. Remis i robi się ciekawie.

Grupa H

Drużyny z grupy H rozegrały do ​​tej pory tylko jeden mecz, a wszystko było do zdobycia. Portugalia jest na samym szczycie tabeli z trzema punktami; Korea Południowa i Urugwaj mają po jednym punkcie. Ghana nie zarejestrowała jeszcze punktu. Każdy może się zakwalifikować lub zostać wyeliminowany na pierwszej przeszkodzie.

Zwycięstwo Portugalii nad Urugwajem w poniedziałek, co jest dalekie od gwarancji, zapewniłoby podopiecznym Cristiano Ronaldo awans do 1/8 finału. W poprzednim poniedziałkowym meczu Korea Południowa zmierzy się z Ghaną. Obserwuj tą przestrzeń.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *