Connect with us

Zabawa

Reza Dormishian z Iranu otrzymał zakaz podróżowania na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach za wspieranie protestów

Published

on

Reza Dormishian z Iranu otrzymał zakaz podróżowania na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach za wspieranie protestów

Irański filmowiec Reza DormishianWyprodukowane przez Dariusha Mehrjuisa Nieletniświętuje swoją światową premierę w bieżącym konkursie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach (IFFI) w Goa, nie otrzymał pozwolenia na opuszczenie Iranu i dlatego nie może uczestniczyć w wydarzeniu.

Paszport Dormishiana został skonfiskowany na lotnisku i został skierowany do irańskiego sądu w celu wszczęcia postępowania. Podczas trwających obecnie ogólnokrajowych protestów w Iranie Dormishian udostępnił posty na swoim koncie na Instagramie, aby pokazać swoje poparcie dla protestujących.

Więcej z Deadline

Dormishian urodził się w Teheranie w 1981 roku i jest scenarzystą, reżyserem, dokumentalistą i producentem. nienawidzić, nie jestem zły!, Nieletni oraz Bez wyboru, które były pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych i zdobyły wiele nagród. Jego filmy często krytykowały aspekty irańskiego społeczeństwa i spotykały się z ostrą cenzurą i długimi zakazami w jego rodzinnym kraju. białe krzesłaktóry wyreżyserował i wyprodukował w 2017 roku, został nakręcony w Nowej Zelandii.

Debiutancki film fabularny Mehrjui The Cow (1969) był jednym z pierwszych filmów irańskich pokazywanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Nieletni to 27. film fabularny wyreżyserowany i uznany przez Mehrjui Hamun, Santouri, gość mamy, Leila oraz Grusza. Filmy Mehrjui jeździły na festiwale w Berlinie, Cannes, Wenecji, Tokio i San Sebastian.

Dormishian wyreżyserował swój debiut fabularny nienawidzić 2011 w Stambule w Turcji, od tego czasu pracuje również jako reżyser nie jestem zły!, Lantouri, białe krzesła oraz Bez wyboru. Jego filmy były pokazywane na festiwalach w Berlinie, Karlowych Warach, Warszawie, Mar del Plata, Szanghaju, Montrealu, Vancouver i Stambule.

Kilku znanych irańskich aktorów, w tym Navid Mohammadzadeh, Bahram Afshari, Mehdi Koushki i Reza Koolghani, miało swoje przełomowe role w filmach Dormishiana.

Dormishian brał również udział jako międzynarodowy juror na festiwalach takich jak Polska Warszawa, Indie Pune czy Irak Sulaymaniyah. Pracował także z Mehrjui przy filmach, w tym Pomarańczowy garnitur oraz Dobrze być spowrotem.

Najlepsze z terminu

READ  River Wild w serwisie Netflix: gdzie kręcono film? – Lokalizacje filmowania i inne szczegóły

Zapisać się do Biuletyn o terminie. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergotoraz Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *