Connect with us

Zabawa

Od Dunkierki do Lakshyi: 5 najlepszych filmów wojennych do obejrzenia w serwisie Netflix

Published

on

Od Dunkierki do Lakshyi: 5 najlepszych filmów wojennych do obejrzenia w serwisie Netflix

Od patriotycznych hitów kinowych po kinowe rekonstrukcje wydarzeń historycznych – przedstawianie wojny w filmie stało się odrębnym gatunkiem i służy jako kluczowe medium artystycznej ekspresji na tematy społeczne i polityczne. Niezależnie od tego, czy pochodzą z Bollywood, czy z Hollywood, Netflix zawsze oferuje wybór filmów wojennych z najwyższej półki, z których wiele osiągnęło status kultowych. Poniżej przedstawiamy pięć filmów, które trzeba obejrzeć i które można łatwo odtwarzać strumieniowo w serwisie Netflix.

1. „Król wyjęty spod prawa”

Historia Szkocji okazuje się fascynującym tematem, a Outlaw King daje wgląd w życie Roberta Bruce’a, króla Szkocji, granego przez Chrisa Pine’a. Bruce gromadzi oddaną grupę lordów i wyrusza w trudną podróż, by odzyskać ojczyznę, zamek po zamku. Nic więc dziwnego, że narracja jest pełna intensywnych i brutalnych scen walki. Warto zauważyć, że w tym dynamicznym thrillerze historycznym Chris Pine ponownie spotyka się ze swoim reżyserem Hell or High Water, Davidem Mackenziem.

2. „Na ratunek szeregowcowi Ryanowi”

Szeregowy Ryan jest często uważany za jeden z najbardziej niezwykłych filmów wojennych wszech czasów i jego reputacja jest w pełni zasłużona. Ta rozdzierająca serce opowieść o odwadze i niezachwianej determinacji, charakteryzująca się znakomitymi kreacjami Toma Hanksa i Matta Damona, koncentruje się na misji jednostki wojskowej mającej na celu zlokalizowanie szeregowego Jamesa Francisa Ryana (Damon) i zapewnienie mu powrotu do domu po tragicznej stracie trzech braci podczas drugiej wojny światowej. Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga film na zawsze zmienił sposób przedstawiania scen walki na ekranie i od czasu premiery w 1998 roku zachował status arcydzieła kina.

3. „Laksja”

Wyreżyserowany przez aktora i reżysera Farhana Akhtara Lakshya oferuje urzekającą mieszankę dramatu wojennego i historii o dojrzewaniu. Film opowiada o niezwykłej przemianie Karana Shergill, granej przez Hrithika Roshana, który z zepsutego i pozbawionego celu młodzieńca przemienia się w oddanego oficera armii. W tym kultowym klasyku, osadzonym na tle fabularyzowanej wojny w Kargil z 1999 r., w kluczowych rolach występują także wybitni aktorzy, tacy jak Amitabh Bachchan i Preity Zinta, co dodaje narracji głębi.

READ  TYLKO NA PUDEŁKU: Jacek Kawalec jest zły z powodu braku opłat licencyjnych od Netflixa: „To działo się nad głowami artystów”

4. „Dunkierka”

Film wojenny z 2017 roku w reżyserii Christophera Nolana to błyskotliwy i odważny obraz ewakuacji Dunkierki w 1940 roku. W obsadzie znaleźli się Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Tom Hardy i inni utalentowani aktorzy. Film opowiada wstrząsający epizod II wojny światowej, który miał miejsce po inwazji Niemiec na Polskę. Zakończenie filmu, przeplatane intensywnymi emocjami i porywającą akcją, ucieleśnia niezłomnego ducha ludzi odkrywających nadzieję pośród głębin rozpaczy.

Nie przegap: XXX: Powrót Xandera Cage’a – kontynuacja Fast X, część 2: Nadchodzące, bardzo oczekiwane filmy Vin Diesela

5. „Uri: Uderzenie chirurgiczne”

Wojskowy film akcji w reżyserii Adityi Dhara został okrzyknięty hołdem dla odpornych i nowoczesnych Indii. Scenariusz, podzielony na pięć odrębnych części, oferuje świeże i wyjątkowe spojrzenie na rzeczywisty atak na bazę armii indyjskiej w Uri, w wyniku którego zginęło 19 żołnierzy. Narracja umiejętnie odkrywa wydarzenia, które doprowadziły do ​​kluczowej decyzji indyjskiego rządu o rozpoczęciu chirurgicznych ataków armii indyjskiej na miejsca startów bojowników w administrowanym przez Pakistan Kaszmirze. Film wzbogaca klimatyczna muzyka w tle, głęboka głębia emocjonalna i elementy trzymające w napięciu, a wszystko to składa się na autentyczny portret wydarzeń.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *