Connect with us

Sport

Kanadyjski rząd czarteruje loty dla Ukraińców uciekających przed wojną | NanaimoWiadomościNOW

Published

on

Fraser mówi, że loty czarterowe są dodatkiem do komercyjnych opcji dostępnych dla Ukraińców uciekających przed wojną w ich ojczyźnie i są dotowane ze specjalnego funduszu.

Rząd twierdzi, że tysiące Ukraińców przybyło do Kanady od czasu pierwszego ataku sił rosyjskich pod koniec lutego, a Fraser mówi, że nie jest jasne, ilu jeszcze przyjdzie.

„Do tej pory widzieliśmy około 92 000 zatwierdzeń w ramach programu awaryjnego, głównie od końca marca, a teraz jest on przetwarzany dość szybko, więc spodziewam się, że liczba ta będzie nadal rosła” – powiedział dziennikarzom w środę.

„Trudno przewidzieć, gdzie to się skończy, ponieważ słyszymy na miejscu, że jest wielu ludzi, którzy biorą to na zasadzie spekulacji, że tak powiem, aby monitorować sytuację na Ukrainie, aby dowiedzieć się , jeśli jest to coś, z czego muszą skorzystać”.

Minister transportu Omar Alghabra powiedział, że rząd nadal boryka się z wyzwaniami logistycznymi, aby pomóc Ukraińcom próbującym uciec do Kanady.

„Jednym z wyzwań jest to, że ludzie, którzy ubiegali się o wizy, nie byli tam, gdzie ubiegali się o wizy” – powiedział.

Mówi: „Zajęło – i wymaga – wiele wysiłku, aby dowiedzieć się, gdzie są kandydaci, skąd mogą wyjechać” i gdzie chcą osiedlić się w Kanadzie.

Ten raport z The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 11 maja 2022 roku.

Prasa kanadyjska

READ  Łagodne zaburzenie A | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.