Connect with us

Sport

Pamiętasz kiedy, Arkansas? W 1963 roku 58 „ambasadorów ONZ” ubiegało się o tytuł Młodszej Miss

Published

on

Pamiętasz kiedy, Arkansas?  W 1963 roku 58 „ambasadorów ONZ” ubiegało się o tytuł Młodszej Miss

Czy ktoś wie, co dzieje się na tym zdjęciu z archiwum Arkansas Democrat Gazette?

Notatka: Był rok 1963.

4 stycznia 1963 roku 17-letnia Tamara Stevens (po lewej), Marguerite Green i Mary Anne Bartlett zaangażowały fotografa Arkansas Gazette Gene’a Prescotta w pozach, które odzwierciedlały napięcie, jakie odczuwali, gdy brali udział w czwartym dorocznym konkursie Arkansas Junior Miss.

Podczas dwudniowych zawodów w hotelu Lafayette w centrum Little Rock 58 absolwentów szkół średnich zademonstrowało „młodzieżową sprawność fizyczną” w strojach sportowych, „wygląd i postawę” w sukniach wieczorowych oraz zademonstrowało talent na scenie. Sędziowie również szukali „uwagi”.

Każdy nastolatek reprezentował swoje rodzinne miasto, liceum i grał rolę ambasadora „od jednego narodu do świata” pod hasłem widowiska „The United Nations in Session”.

Stevens wcielił się w ambasadora Polski. Córka państwa Arling Stevens ze Stuttgartu została sponsorowana przez konkurs piękności Grand Prairie i jej talentem był śpiew. Była finalistką pierwszej dziesiątki.

Bartlett – ambasador Węgier – był pałką. Jej rodzicami byli państwo Jack Bartlett z Wynne, a jej sponsorem była firma Surgerer Furniture & Appliance Co.

Green zakwalifikowała się do konkursu, zdobywając tytuł Miss Fuller w Fuller High School, ale była dodatkiem do konkursu w ostatniej chwili po tym, jak sędziowie zaakceptowali jej papierkową robotę, która nie została zarejestrowana. Gazety nie wymieniały ani jej talentu, ani przydzielonego jej narodu; ale jej ogłoszenie zaręczynowe w lipcu 1963 wspomniało, że była w klubie Beta w jej liceum i uczęszczała do Girls State.

Joel Ruminer przygotował choreografię występów grupowych uczestników. Prezenterem był Charles Bill Black; Reżyserem był Henry Keatts, a dyrektorem muzycznym Charlie Wiseman.

Zwyciężyła baletnica – Margo Dunaway, lat 17, córka państwa WO Dunaway z Conway – Ambasadora Gwatemali w konkursie. Otrzymała nagrody takie jak 300 dolarów, odzież sportową i kamerę filmową. Następnie reprezentowała Arkansas na narodowym konkursie w Mobile w stanie Alabama, gdzie przyszła reporterka telewizyjna, Diane Sawyer z Kentucky, została Junior Miss Ameryki.

READ  Feyenoord pokonał Romę, Juventus pokonał Sporting, a Bayer Leverkusen pokonał Union Saint-Gilloise – druga połowa Ligi Europy | wiadomości piłkarskie

Konkurs ewoluował od 1963 roku i jest obecnie znany jako Distinguished Young Women.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *