Connect with us

Świat

Kanadyjczycy głosują w wyborach, które mogą kosztować Trudeau jego premierową prezydenturę

Published

on

Kanadyjczycy głosowali w poniedziałek w ciasnych wyborach pandemicznych, które grożą osłabieniem Premier Justin Trudeau a nawet pozbawić go władzy.

Trudeau polegał na przedterminowych wyborach, aby zdobyć większość miejsc w parlamencie. Ale opozycja bezlitośnie oskarżała Trudeau o niepotrzebnie przedwczesne głosowanie podczas pandemia – dwa lata przed terminem – za osobistą ambicję.

Sondaże pokazują, że Partia Liberalna Trudeau jest w wyścigu łeb w łeb z rywalizującymi konserwatystami. Liberałowie prawdopodobnie zdobędą większość miejsc w parlamencie, ale nadal nie zdobędą większości, zmuszając ich do polegania na partii opozycyjnej, która uchwali prawa. A bardzo bliski wynik może rodzić pytania o werdykt Trudeau i czy powinien on kontynuować partię w dłuższej perspektywie. Zwycięstwo większości umocniłoby jego dziedzictwo i utrzymało go przy władzy przez kolejne cztery lata.

TRUDEAU PANS KANADYJSKIE SZKOŁY 2019 PALENIE KSIĄŻEK „Pojednanie” dla rdzennej ludności

„Trudeau popełnił niewiarygodnie głupi błąd w ocenie” – powiedział Robert Bothwell, profesor historii Kanady i stosunków międzynarodowych na University of Toronto.

Trudeau stał na czele stabilnego rządu mniejszościowego, któremu nie groziło obalenie.

49-latek kierował gwiazdorską moc swojego ojca, ikony liberałów i nieżyjącego premiera Pierre’a Trudeau, kiedy wygrał w 2015 roku, ale połączenie wysokich oczekiwań, skandali i wezwania wyborczego w zeszłym miesiącu podczas pandemii zaszkodziło jego marce.

Ponieważ lokale wyborcze były otwarte w całym kraju, Trudeau czekał w kolejce w Montrealu z żoną i dziećmi, aby zagłosować. Konserwatywna przywódczyni Erin O’Toole głosowała wraz z żoną w swoim okręgu Ontario.

Trudeau zakłada, że ​​Kanadyjczycy wynagrodzą go za poradzenie sobie z kryzysem koronawirusa lepiej niż większość krajów. Kanada jest jednym z najbardziej zaszczepionych krajów na świecie, a rząd Trudeau wydał setki miliardów dolarów na wspieranie gospodarki w obliczu blokady.

TRUDEAU MINISTER WZYWA brwi, nazywając TALIBAN „NASZYMI BRACIAMI”

Trudeau twierdzi, że konserwatywne podejście do blokowania było bardziej sceptyczne i Nakazy dotyczące szczepień, jest niebezpieczny i mówi, że Kanadyjczycy potrzebują rządu podążającego za nauką.

READ  Mamy ponad 8500 nowych infekcji koronawirusem. 143 pacjentów z Covid-19 zmarło [DANE RESORTU]

O’Toole nie wymagał szczepienia kandydatów swojej partii i nie podaje, ilu jest nieszczepionych. O’Toole opisuje szczepionka jako osobisty wybór zdrowotny, ale rosnąca liczba zaszczepionych Kanadyjczyków jest coraz bardziej zła na tych, którzy odmawiają szczepienia.

Liberalny przywódca i premier Justin Trudeau prowadzi wstrzymaną kampanię w Akademii Administracji i Szkoleń Straży Pożarnej Hamilton w Ontario. w sobotę 19 października 2019 r. (Sean Kilpatrick / The Canadian Press via AP)

„Jest bardziej zainteresowany w obronie praw antyszczepionkowców we własnej partii niż ludzi, którzy postąpili słusznie i chcą wrócić do normalności” – powiedział Trudeau podczas zamrożenia wyborów w Windsor. Ontario, w piątek.

Trudeau popiera wprowadzenie szczepionek dla Kanadyjczyków, którzy muszą podróżować samolotem lub pociągiem, czemu sprzeciwiają się konserwatyści. Trudeau zwrócił uwagę, że Alberta, kierowana przez konserwatywny rząd prowincji, przeżywa kryzys.

ANGRY CROWD FOR JUSTIN TRUDEAU ZOSTAJE ODWOŁANY KAMPANIA WYDARZENIE

Premier Alberty, Jason Kenney, sojusznik O’Toole, powiedział, że w prowincji może zabraknąć łóżek i personelu intensywnej terapii w ciągu kilku dni. Kenney przeprosił za tragiczną sytuację i teraz niechętnie wprowadza rejestr szczepień i narzuca obowiązkową pracę domową dwa miesiące po zniesieniu prawie wszystkich ograniczeń.

Konserwatywne zwycięstwo obwiniałoby Trudeau, któremu grozi teraz utrata urzędu, na rzecz polityka z ułamkiem własnej sławy. 47-letni O’Toole jest weteranem wojskowym, byłym adwokatem i członkiem parlamentu od dziewięciu lat.

O’Toole zgłosił się jako „prawdziwy niebieski konserwatysta” rok temu. Został przewodniczącym Partii Konserwatywnej z obietnicą „odzyskania Kanady”, ale natychmiast zaczął spychać partię do politycznego centrum.

Nowa strategia O’Toole’a, polegająca na wypieraniu się stanowisk, na których zależy jego bazie partyjnej w kwestiach takich jak zmiana klimatu, broń i zrównoważone budżety, ma na celu zajęcie się szerszymElektorat w kraju, który wydaje się być znacznie bardziej liberalny niż jego południowy sąsiad.

READ  Antysemickie graffiti znalezione w Auschwitz, mówi muzeum

PILNIKI ANTY-VAXXERS, ANTYMASKERY PONAD 11 MILIONÓW. $ PRZECIW TRUDEAU

Syn długoletniego polityka został skrytykowany, powie i zrobi wszystko, aby zostać wybranym.

– Nie jestem Partią Konserwatywną twojego ojca – powiedział O’Toole.

To, czy umiarkowani Kanadyjczycy uważają O’Toole’a za postępowego konserwatystę, za którego się podaje, i czy zraził do siebie tradycyjnych konserwatystów, stało się centralnym pytaniem kampanii.

Jenni Byrne, która pełniła funkcję kierownika kampanii i zastępcy szefa sztabu byłego konserwatywnego premiera Stephena Harpera, powiedziała, że ​​konserwatystom w całym kraju brakuje entuzjazmu.

„Dowiemy się we wtorek rano, czy wersja Partii Konserwatywnej Erin O’Toole jest powiązana z wyborcami, ale jeśli sondaże są prawdziwe, nie sądzę, aby były to liczby, z którymi jesteśmy związani”. w przeszłości, w tym w ostatnich wyborach – powiedział Byrne.

JUSTIN TRUDEAU ŻONA PREMIERA KANADY TESTY POZYTYWNE WZGLĘDEM KORONAWIRUSA

Joker może być politykiem, który o włos stracił przywództwo Partii Konserwatywnej w 2017 roku, ale teraz przewodzi skrajnie prawicowej partii, która wypowiada się przeciwko szczepionkom i zakazom. Sondaże sugerują, że Maxime Bernier i Partia Ludowa Kanady popierają od 5% do 10% – być może poparcie konserwatystów i liberałów O’Toole’a w utrzymaniu władzy.

Częścią spuścizny Trudeau jest akceptacja imigracji w czasie, gdy Stany Zjednoczone i inne kraje zamykały swoje drzwi. Zalegalizował również konopie indyjskie w całym kraju i wprowadził podatek węglowy w celu zwalczania zmian klimatycznych. I podtrzymał umowę o wolnym handlu z USA i Meksykiem, podczas gdy były prezydent USA Donald Trump zagroził rozwiązaniem umowy.

Być może były prezydent USA Barack Obama i była kandydatka Partii Demokratycznej Hillary Clinton wyczuli Trudeau w tarapatach i napisali na Twitterze swoje poparcie dla niego.

O’Toole nie będzie popierał Trumpa. Walied Soliman, współprzewodniczący kampanii konserwatywnej, powiedział, że O’Toole i Trumpism nie pasują do siebie.

READ  Białoruska sprinterka olimpijska mówi, że uciekła po tym, jak ostrzeżenie rodziny przywróciło jej strach do domu

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Ale jeśli wygra O’Toole, obiecał zająć ostrzejsze stanowisko wobec Chin, w tym zakazać chińskiemu gigantowi technologicznemu Huawei dostępu do kanadyjskich sieci telekomunikacyjnych nowej generacji.

O’Toole powiedział również, że przeniesie ambasadę Kanady w Izraelu do Jerozolimy, podobnie jak Trump przeniósł ambasadę USA, wywracając dziesięciolecia polityki do góry nogami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *