Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kamila Andruszkiewicz zrezygnowała z funkcji Prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Published

on

Zrezygnowałam z funkcji Prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu – poinformowała o tym Kamila Andruszkiewicz w oświadczeniu. Dodała, że ​​decyzja wynikała z „obaw o dobre imię fundacji i jej zadań”.

„W związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi objęcia przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Fundacji Agencja Rozwoju Przemysłu SA oświadczam, że złożyłam rezygnację z tego stanowiska” – powiedziała w oświadczeniu Kamila Andruszkiewicz.

Podkreśliła: „W obecnej sytuacji doszłam do wniosku, że wszelkie pozytywne działania fundacji pod moim nadzorem są i będą oceniane nie merytorycznie, ale przez pryzmat siebie”.

„Decyzja o ustąpieniu z funkcji Prezesa wynika z troski o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań, w tym działań społecznych, edukacyjnych i patriotycznych. Chciałbym również podkreślić, że informacja o moich rzekomych zarobkach w media nie były prawdziwe ”- wyjaśniła Kamila Andruszkiewicz.

Rada Nadzorcza składa się tylko z prezesa.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jak czytamy, chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym, aktywizację i wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz działania na rzecz dobra wspólnego.

Kamila Andruszkiewicz jest żoną wiceministra ds. Cyfryzacji Adama Andruszkiewicza.

READ  4 wnioski z ponownego wyboru Dudy na prezydenta RP
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *