Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kamila Andruszkiewicz zrezygnowała z funkcji Prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Published

on

Zrezygnowałam z funkcji Prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu – poinformowała o tym Kamila Andruszkiewicz w oświadczeniu. Dodała, że ​​decyzja wynikała z „obaw o dobre imię fundacji i jej zadań”.

„W związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi objęcia przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Fundacji Agencja Rozwoju Przemysłu SA oświadczam, że złożyłam rezygnację z tego stanowiska” – powiedziała w oświadczeniu Kamila Andruszkiewicz.

Podkreśliła: „W obecnej sytuacji doszłam do wniosku, że wszelkie pozytywne działania fundacji pod moim nadzorem są i będą oceniane nie merytorycznie, ale przez pryzmat siebie”.

„Decyzja o ustąpieniu z funkcji Prezesa wynika z troski o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań, w tym działań społecznych, edukacyjnych i patriotycznych. Chciałbym również podkreślić, że informacja o moich rzekomych zarobkach w media nie były prawdziwe ”- wyjaśniła Kamila Andruszkiewicz.

Rada Nadzorcza składa się tylko z prezesa.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jak czytamy, chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym, aktywizację i wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz działania na rzecz dobra wspólnego.

Kamila Andruszkiewicz jest żoną wiceministra ds. Cyfryzacji Adama Andruszkiewicza.

READ  Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.