Connect with us

Gospodarka

Cyberpunk 2077 bez opóźnień. Sprzedaż gier CD Projekt RED nie zwalnia

Published

on

Wiesz
Gry
dzisiaj 13:20

Spółka CD Projekt może wykazać doskonałe wyniki finansowe w pierwszej połowie 2020 roku. Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal dobrze się sprzedaje, ale inne gry nie zawstydziły polskiego wydawcy. Zapewniono również, że po premierze Cyberpunk 2077 otrzymamy kolejny raport, który ukaże się zgodnie z planem.

Na razie CD Projekt nie ma na co narzekać w 2020 roku.

Trwająca epidemia okazała się przekleństwem na wielu rynkach. Koronawirus będzie miał znaczący wpływ na branżę gier komputerowych, ale paradoksalnie pomoże niektórym wydawcom. Możesz to zobaczyć później Raport z projektu CDktóry zanotował 70% wyższą sprzedaż w I półroczu 2020 r. niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do czerwca obroty wzrosły z nieco ponad 215 mln zł do prawie 364 mln zł. Dzięki temu polska spółka prawie trzykrotnie zwiększyła zysk netto do prawie 146 mln zł (51,5 mln zł w 2019 roku). Wyniki finansowe zostały pokrótce omówione na kanale relacji inwestorskich CD Projekt na YouTube. Możesz zobaczyć sprawę poniżej.

Dla firmy, która od dawna nie wypuściła nowej gry, jest to fenomenalny wzrost. Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt ds. Finansowych, jako jeden z powodów wyższej sprzedaży wymienił ograniczenia związane z koronawirusem. Konieczność spędzania większej ilości czasu w domu prowadzi do częstszego korzystania z gier wideo, jak wspomniano w Raporty inny Wydawnictwo. Polska firma pomogła również w debiucie gry wirtualny wiedeński wszechświat na kolejnych platformach. Mówię głównie o P. Wiedźmin 3: Dziki Gondostępny na Nintendo Switch od prawie roku. Mimo to debiuty mobilne również spełniły swoje zadanie Wojny krwi i Gwintakto powinien zrobić wszystko, co w jego mocy. Pierwsza z tych gier trafi również na hybrydową konsolę Nintendo. Nieźle radzi sobie również platforma GOG.com: sprzedaż wzrosła do prawie 110 mln zł wobec 81 mln zł rok wcześniej.

READ  Tylko PGNiG przechowuje PiS-Holding. Zyski przedsiębiorstw państwowych spadły o połowę
Spójrz na Cyberpunk 2077

Geralt podbija licznik, mimo że nadal nie otrzymuje zaproszenia do Super Smash Bros.

Sukces CD Projekt w poprzednim programie nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę pierwsze trzy miesiące 2020 roku To zostało powiedziane rekordowy kwartał dla firmy. Obiecująco zapowiada się również druga połowa roku. Z CD Projekt nie możemy zapomnieć o nadchodzącej premierze Cyberpunk 2077wzbudzają duże zainteresowanie Dema gier i nieustannie o tym przypominać rne sposoby. Firma szykuje kolejne niespodzianki, ale najważniejszym wydarzeniem dla polskiego wydawcy będzie debiut cyberpunkowej gry RPG. Tytuł ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4 (a także na PS5 i XSX po premierze tych platform), jak podano w raporcie z 19 listopada. Po tym terminie otrzymamy kolejny raport finansowy firmy. Trzymajcie więc kciuki, aby raport był równie pozytywny na najbliższe miesiące 2020 roku, jak za pierwsze.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020

Newsroom GOL

Zapraszamy Cie Polub profil newsroomu na Facebooku. Znajdziesz tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale także szereg fajnych dodatków.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *