Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kamień milowy w Westinghouse rozwija energetykę jądrową w Polsce .

Published

on

“Dziękujemy rządom Polski i USA za pomoc IGA i USA w prowadzeniu finansowania FEED. Działania FEED są ważnym krokiem naprzód.” Polska Program elektrowni jądrowych, a Westinghouse oczekuje na dostarczenie polskiemu rządowi najbardziej zaawansowanej i konkurencyjnej oferty technologicznej dla tego bardzo ważnego projektu ”- powiedział Elias Gedeon, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych w Westinghouse.

Westinghouse zrealizuje FEED wspólnie z Bechtel Power Corp., partnerem w zakresie inżynierii, budowy i zarządzania projektami. Opiera się na technologii Westinghouse AP1000®, która zapewnia najwyższy dostępny na rynku poziom bezpieczeństwa, funkcjonalności i możliwości śledzenia obciążenia. Studium inżynieryjne front-end zostanie poddane przeglądowi przez polski rząd po roku, aby pomóc w wyborze najlepszego partnera do programu elektrowni jądrowej.

Długoterminowa strategiczna współpraca pomiędzy Polska, Stany Zjednoczone i Westinghouse poprawiłyby bezpieczeństwo energetyczne kraju, pomogłyby radykalnie zmniejszyć emisje dwutlenku węgla i utrzymać niezawodne wytwarzanie energii po likwidacji starszych elektrowni węglowych.

Westinghouse Electric Company jest wiodącą na świecie firmą energetyki jądrowej i wiodącym dostawcą produktów i technologii elektrowni jądrowych dla zakładów użyteczności publicznej na całym świecie. Westinghouse dostarczył pierwszy na świecie komercyjny reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 r Port wysyłkowy, Pa., USA Dzisiaj technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy elektrowni jądrowych na świecie. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić www.westinghousenuclear.com.

Łączność:
Aleksandra Felczak
Strategie Hill + Knowlton
Telefon: +48 603 130 673
[email protected]

Jody Aleksandra
Westinghouse Electric Company
M: 303-241-7250
[email protected]

ŹRÓDŁO Westinghouse Electric Company

podobne linki

www.westinghousenuclear.com

READ  Wałęsa skarży się na orzecznictwo sądów w Polsce. „Byłem upokorzony. Jestem zmuszony skierować sprawę do Strasburga”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *