Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Joachim Brudziński: Wstydzę się tego, co powiedział o. Rydzyk

Published

on

W poniedziałek wieczorem Brudziński odpowiedział na relację dziennikarza „Rzeczpospolitej” Jacka Nizinkiewicza, który zapytał go, co powiedział głośno Taduesz Rydzyk. Redemptorysta z okazji 29. urodzin Radia Maryja, w tym wezwanie męczennika biskupa Edwarda Janiaka, oskarżonego o tuszowanie pedofilii.

„Wstydzę się, że takie słowa padły w radiu podczas Eucharystii, co bardzo sobie cenię. Cenię sobie codzienne godziny na cześć Najświętszej Maryi Panny (red.) Za codzienny różaniec i różaniec do Bożego Miłosierdzia. Za ciekawe programy dla dzieci i młodzieży ”- napisał Brudzińsku, były szef MSW, a obecnie poseł PiS.

Rydzyk o biskupie Janiaku: współczesnym męczenniku

W sobotę w Toruniu Odbyły się obchody 29. urodzin Radia Maryja. Oprócz licznych duchownych byli to m.in. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

– Co za porządny Polak, pokonali go. Już drżysz. Jaki porządniejszy katolik, ksiądz właśnie go uderzył – powiedział podczas uroczystości założyciel radia redemptorysta Tadeusz Rydzyk.

– A głupi i słabi katolicy wciąż się powtarzają. Będziesz odpowiedzialny za to kamienowanie słowami – kontynuował, odnosząc się do zarzutów stawianych byłemu biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi, podejrzanemu o ukrywanie pedofilii w polskim Kościele.

– Fakt, że kapłan zgrzeszył, zgrzeszył. Kto nie jest kuszony? Niech się pokaże. Maryja jest tylko jedna – stwierdził dyrektor Radia Maryja.

– Prokuratorze generalnym, jeśli byłem winny, powinieneś mnie zamknąć. Pozwól mi usiąść, jak mówisz. Więc zwróćmy uwagę na to, co mówią i nie poddawajmy się – zaapelował Rydzyk do siedzącego w pokoju Ziobry.

– Media to zrobiły i media to zrobiły. Nie pozwólmy katolikom warczeć na księdza, nakręcić film i sprawić, by wszyscy potem drżeli. Udowodnij, a nie powinienem udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi, że jestem winny. A teraz wszystko się pojawiło i drżymy – mówił w obronie biskupa Janiaka dyrektor toruńskiego radia.

READ  Wybory na Białorusi. Agnieszka Romaszewska-Guzy: Łukaszenko nie może stłumić tego protestu

Sprawa biskupa Janiaka

Edward Janiak zostaje oskarżony o tuszowanie pedofilii. Bracia Sekielscy ujawnili szokujące informacje o jego działaniach. Z Twojego ostatniego dokumentu wynika, że ​​Janiak przez kilka lat ukrywał księdza pedofila. Watykan wszczął dochodzenie. Hierarcha zostaje oskarżony o tuszowanie pedofilii, aw międzyczasie wysłał dokument m.in. do atakujących biskupów. twórcy filmu „Hide and Seek” i prymas Polski.

W dniu 2 czerwca Archidiecezja Poznańska ogłosiła w komunikacie, że „na podstawie formalnego wniosku skierowanego do Stolicy Apostolskiej w dniach 18 i 20 maja 2020 r. Kongregacja Biskupów na podstawie Motu Proprio Ojca Świętego Franciszka„ Vos estis lux mundi ”( Art. 10) §1) Pismem z dnia 26 maja 2020 r. Upoważniła Arcybiskupa Poznańskiego do przeprowadzenia wstępnego śledztwa w sprawie zgłoszonego zaniedbania Biskupa Kalisza w prowadzeniu spraw o wykorzystywanie seksualne nieletnich przez część duchownych. ”

Źródła: Twitter, Onet

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *