Connect with us

Sport

Jill Moffatt jest czwartym liderem kanadyjskiego kontyngentu w powrocie do wioślarstwa Pucharu Świata

Published

on

Powrót Kanady na mistrzostwa świata w wioślarstwie po trzyletniej przerwie okazał się sukcesem, z czterema miejscami w pierwszej szóstce w Polsce w ciągu weekendu.

Dwie kanadyjskie łodzie wzięły udział w finałach A Pucharu Świata w wadze lekkiej kobiet 2, z Jill Moffatt przekroczyła linię mety jako czwarta w swoim debiucie seniorów, a Karissa Riley szósta.

„Ogólnie wspaniale było zdobyć więcej doświadczenia wyścigowego” – powiedział Riley z Poznania. „Single to naprawdę mentalna gra i zdecydowanie uczy cię, jak być silniejszą osobą, dzięki czemu możesz zabrać ze sobą to doświadczenie, gdy wskoczymy do łatwych debelów z Jill na następnych Mistrzostwach”.

Trevor Jones (single mężczyzn) i czteroosobowa załoga CAN1 kobiet, składająca się z Kirsten Edwards, Sydney Payne, Jessiki Sevick i Avalon Wasteneys, zajęli szóste miejsce w swoich finałach A.

„Wspaniale było wrócić na linię startu z zespołem” – powiedział Payne. „W weekend wiele się nauczyliśmy i nie możemy się doczekać kolejnej okazji w Lucernie”.

Ósemka mężczyzn zakwalifikowała się do finału A i tym samym wygrała repasaż w sobotę. Niestety zespół nie był w stanie rywalizować w niedzielę, ponieważ kilku członków załogi uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kanadyjski skład Pucharu Świata weźmie udział w następnym wyścigu w dniach 8-10 lipca podczas Pucharu Świata 3 w Lucernie w Szwajcarii.

READ  Mansfield Woman opisuje wstrząsające sceny ukraińskich kobiet i dzieci szukających uchodźcy w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.