Connect with us

Sport

Pfizer Pill Pierwsze zatwierdzone przez USA leczenie domowe COVID-19 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Stowarzyszenie prasy

WASZYNGTON – Urzędnicy ds. zdrowia w USA zatwierdzili w środę pierwszą pigułkę na COVID-19, lek firmy Pfizer, który Amerykanie mogą przyjmować w domu, aby powstrzymać najgorsze skutki wirusa.

Długo oczekiwany kamień milowy nadchodzi wraz ze wzrostem liczby przypadków, hospitalizacji i zgonów w USA, a urzędnicy służby zdrowia ostrzegają przed tsunami przed nowymi infekcjami wywołanymi przez wariant Omicron, które mogą przytłoczyć szpitale.

Lek paxlovid jest szybszą metodą leczenia wczesnych infekcji COVID-19, chociaż podstawowa opieka zdrowotna będzie bardzo ograniczona. Wszystkie wcześniej zatwierdzone leki na tę chorobę wymagają dożylnego lub zastrzyku.

Tabletka przeciwwirusowa firmy Merck również powinna zostać wkrótce zatwierdzona. Jednak lek firmy Pfizer z pewnością będzie preferowaną opcją ze względu na łagodne skutki uboczne i wyższą skuteczność, w tym prawie 90-procentową redukcję przyjęć do szpitala i zgonów u osób najbardziej narażonych na poważne choroby.

„Skuteczność jest wysoka, skutki uboczne niewielkie i podaje się go doustnie. Sprawdza wszystkie pola ”, powiedział dr. Grzegorz Polska z Mayo Clinic. „Widzisz o 90 procent mniejsze ryzyko hospitalizacji i śmierci w grupie wysokiego ryzyka – to zapiera dech w piersiach”.

Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła lek firmy Pfizer dla dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych z dodatnim wynikiem testu COVID-19 i wczesnymi objawami, u których występuje największe ryzyko hospitalizacji. Dotyczy to osób starszych i osób z takimi schorzeniami, jak otyłość i choroby serca, chociaż lek nie jest zalecany osobom z poważnymi problemami z nerkami lub wątrobą. Dzieci kwalifikujące się do leku muszą ważyć co najmniej 88 funtów.

Oczekuje się, że pigułki Pfizera i Mercka będą skuteczne przeciwko Omicronowi, ponieważ nie celują w białko wypustek, które zawiera większość niepokojących mutacji tego wariantu.

Pfizer oferuje obecnie 180 000 kursów leczenia na całym świecie, w tym około 60 000 do 70 000 w Stanach Zjednoczonych. Firma spodziewa się, że do końca stycznia będzie dostępnych 250 000 w USA.

READ  F1. GP Portugalii. Zwycięzcą wyścigu jest Lewis Hamilton. Brytyjczyk z nowym rekordem

Oczekuje się, że federalni urzędnicy ds. zdrowia będą racjonować wczesne dostawy do najbardziej dotkniętych części kraju. Pfizer powiedział, że mała oferta była spowodowana czasem produkcji – obecnie około dziewięciu miesięcy. Firma twierdzi, że może skrócić czas produkcji o połowę w ciągu przyszłego roku.

Rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się kupić wystarczającą ilość paxlovidu, aby leczyć 10 milionów ludzi, i zostanie on udostępniony pacjentom bez żadnych kosztów. Pfizer twierdzi, że jest na dobrej drodze, aby w przyszłym roku wyprodukować 80 milionów kursów na całym świecie w ramach kontraktów z Wielką Brytanią, Australią i innymi krajami.

Prezydent Joe Biden powiedział, że pigułka oznaczona „Znaczący krok na drodze do wyjścia z pandemii” i powiedział, że jego rząd będzie współpracował ze stanami, aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję.

Eksperci ds. zdrowia zgadzają się, że szczepienia są nadal najlepszą ochroną przed COVID-19. Jednakże, ponieważ około 40 milionów dorosłych Amerykanów wciąż nie jest zaszczepionych, skuteczne leki będą miały kluczowe znaczenie dla łagodzenia obecnych i przyszłych fal infekcji.

Stany Zjednoczone zgłaszają obecnie ponad 140 000 nowych infekcji każdego dnia, a urzędnicy federalni ostrzegają, że wariant Omicron może gwałtownie zwiększyć liczbę przypadków. Omicron rozprzestrzenił się już w całym kraju, aby stać się dominującym szczepem, potwierdzili urzędnicy federalni na początku tego tygodnia.

Mając to na uwadze, eksperci ostrzegają, że początkowe efekty paxlovidu mogą być ograniczone.

Od ponad roku bioinżynieryjne leki przeciwciałowe są terapią z wyboru w przypadku COVID-19. Są one jednak drogie, trudne w produkcji i wymagają zastrzyku lub wlewu, który zwykle podaje się w szpitalu lub klinice. Testy laboratoryjne sugerują również, że dwa wiodące leki oparte na przeciwciałach stosowane w Stanach Zjednoczonych nie są skuteczne przeciwko Omicronowi.

Pigułka Pfizer niesie ze sobą własne wyzwania.

READ  Najman KWALIFIKOWANY, Bójka w Oktagonie. Skandaliczne groźby, straszne CIERPIENIE „Don Kasjo” [WIDEO]

Pacjenci muszą mieć pozytywny wynik testu na COVID-19, aby otrzymać receptę. Wykazano, że paxlovid jest skuteczny tylko wtedy, gdy zostanie podany w ciągu pięciu dni od pojawienia się objawów. Biorąc pod uwagę niedostatek materiałów do testów, eksperci obawiają się, że samodiagnoza, poddanie się badaniu, wizyta u lekarza i odebranie recepty w tak krótkim czasie może być dla pacjentów nierealne.

„Jeśli opuścisz to okno czasu, spodziewam się, że ten lek stanie się mniej skuteczny”. powiedział Andrew Pekosz, wirusolog z Johns Hopkins University.

FDA oparła swoją decyzję na wynikach firmy z badania 2250 pacjentów, które wykazało, że pigułka zmniejszyła liczbę hospitalizacji i zgonów o 89 procent, gdy została podana osobom z łagodnym do umiarkowanego COVID-19 w ciągu trzech dni od wystąpienia objawów. Mniej niż 1 procent pacjentów przyjmujących lek było hospitalizowanych i żaden nie zmarł pod koniec 30-dniowego okresu badania, w porównaniu do 6,5% pacjentów hospitalizowanych w grupie pigułek pozorowanych, co daje dziewięć przypadków zgonów.

Lek firmy Pfizer należy do dziesięcioletniej rodziny leków przeciwwirusowych zwanych inhibitorami proteazy, które zrewolucjonizowały leczenie HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C. Leki blokują kluczowy enzym potrzebny wirusom do namnażania się w ludzkim ciele.

USA zapłacą około 500 dolarów za każdy cykl leczenia firmy Pfizer, który składa się z trzech tabletek przyjmowanych dwa razy dziennie przez pięć dni. Dwie tabletki to Paxlovid, a trzecia to kolejny lek przeciwwirusowy, który pomaga zwiększyć poziom głównego składnika aktywnego w organizmie.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.