Connect with us

technologia

Firma SMR NuScale przechodzi od rozwoju do dostawy: Korporacyjna

Published

on

20 czerwca 2022

Firma NuScale Power ogłosiła, że ​​w miarę zbliżania się komercjalizacji swoich małych elektrowni z reaktorem modułowym (SMR) VOYGR dokonuje strategicznego przejścia od rozwoju produktu do jego dostarczania.

Jak może wyglądać pierwszy obiekt VOYGR-6 w Idaho National Laboratory (Zdj .: UAMPS)

Firma z siedzibą w Portland w stanie Oregon tworzy jednostkę biznesową VOYGR Services and Delivery, której zadaniem jest współpraca z klientami oraz świadczenie usług i urządzeń związanych ze sprzedażą, rozwojem, dostawami i operacjami handlowymi, które będą zlecane przez elektrownie VOYGR .

W maju firma NuScale Power połączyła się z Spring Valley Acquisition Corp, aby stać się pierwszą na świecie notowaną na giełdzie spółką skupiającą się na rozwoju i wdrażaniu technologii SMR, i ogłosiła dziś, że rozwój, wraz z nowo ogłoszoną zmianą strategiczną, zakończy komercjalizację „wsparcia”. i przyspieszyć” będzie jego technologią.

Restrukturyzacja zorientowana na klienta jest również kluczowym krokiem w przygotowaniach do skalowania i zaspokojenia szybko rosnącego globalnego popytu, dodała firma. Składanie zamówień na sprzęt z długimi odprowadzeniami dla projektu energetycznego Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS) – sześcioelementowego obiektu VOYGR, który ma zostać zbudowany w miejscu w Idaho National Laboratory – a także „przełomowe zaangażowanie klientów ” w Polsce i Rumunii „Podkreśl potrzebę proaktywnej transformacji w celu zapewnienia efektywnego i efektywnego wypełniania przez NuScale zobowiązań umownych dotyczących projektów klientów”, powiedział.

Prezes i dyrektor generalny John Hopkins powiedział, że pozycjonowanie NuScale w kierunku dostarczania produktów jest „naturalnym i ekscytującym” kolejnym krokiem dla firmy. Thomas Mundy, obecny dyrektor handlowy NuScale, będzie pełnił funkcję prezesa nowej jednostki biznesowej.

Moduł mocy NuScale, ciśnieniowy reaktor wodny, który integruje wszystkie komponenty do wytwarzania pary i wymiany ciepła w jednym bloku o mocy 77 MWe, jest pierwszym projektem SMR, który uzyskał aprobatę Komisji Dozoru Jądrowego USA. Elektrownia VOYGR-12 z 12 modułami może generować 924 MWe; Firma oferuje również czteromodułowe elektrownie VOYGR-4 (308 MWe) i sześciomodułowe VOYGR-6 (462 MWe) oraz inne konfiguracje w zależności od potrzeb klienta.

READ  Internet Explorer został „wycofany” przez Microsoft, zwiastując koniec pewnej ery

Opracowane i napisane przez World Nuclear NewsContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.