Connect with us

Gospodarka

Jeremy Hunt obiecuje zwiększyć wydatki na obronę do 3% PKB

Published

on

Jeremy Hunt obiecał zwiększyć wydatki na obronę i anulować „nie do pomyślenia” planowane cięcia armii w obliczu zagrożenia ze strony Rosji Władimira Putina.

Pełen nadziei przywódca torysów powiedział, że do 2028 r. wyda 3% produktu krajowego brutto (PKB), będącego miarą wielkości gospodarki, na obronę do 2028 r., jeśli zostanie wybrany na następcę Borisa Johnsona.

W przeciwnym razie Wielka Brytania ryzykuje zejście dalej w rankingach wydatków na obronę NATO, ostrzegł.

Były minister spraw zagranicznych wstrzymałby również cięcia przewidziane w przeglądzie wydatków w 2021 r. w swoim pierwszym budżecie, ponieważ „teraz nie jest czas, aby obciąć armię o prawie 10 000 pracowników”, zgodnie z komunikatem prasowym z jego kampanii kierowniczej.


Musimy iść w parze i pokazać, że rozumiemy, że pierwszym obowiązkiem rządu jest ochrona ludzi

Jeremy Hunt

Hunt powiedział: „Jakiekolwiek inne naciski mamy, spadek w rankingu wydatków obronnych NATO po prostu nie może być opcją dla Globalnej Wielkiej Brytanii.

– Stoimy w obliczu długotrwałej wojny na wyczerpanie w Europie, więc musimy być świadomi konsekwencji dla naszego budżetu obronnego.

„Planowane cięcia w naszych siłach zbrojnych są teraz nie do pomyślenia; Musimy wyważyć nasze pieniądze i udowodnić, że rozumiemy, że pierwszym obowiązkiem rządu jest ochrona ludzi”.

Zgodnie z szacunkami kampanii w ciągu następnych pięciu lat zobowiązanie łącznie wyniosłoby dodatkowe 86 miliardów funtów, aby osiągnąć cel 3%.

Nie jest jasne, w jaki sposób będzie to finansowane. Skontaktowano się z kampanią pana Hunta w celu uzyskania komentarza.

Ustępujący premier Johnson zobowiązał się niedawno do zwiększenia wydatków na obronę do 2,5% PKB do końca dekady po kłótni o wydatki w rządzie w tej sprawie.

Jednak to nie wystarczy, aby Wielka Brytania nie straciła wiodącej pozycji w NATO i została w tyle za krajami, w tym z Polską i Litwą, które zwiększyły swoje budżety wojskowe po inwazji Moskwy na Ukrainę, powiedział Hunt.

55-latek obiecał również, że w razie potrzeby udzieli Ukrainie większego wsparcia militarnego.

Pan Hunt, którego hasłem kampanii jest „Win Back Trust”, zobowiązał się również do obniżenia podatków korporacyjnych do 15% i wyeliminowania podatków biznesowych w najbiedniejszych społecznościach na pięć lat.

Ale on nadal będzie podnosić ubezpieczenie społeczne, a wszelkie obniżki podatków dochodowych mogą nastąpić tylko wtedy, gdy będą trwałe, przy rozwijającej się gospodarce.

READ  11 września Ukraina zezwoliła na eksport 100 tys. ton węgla do Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.