Connect with us

Gospodarka

Jeden procent podatku dla organizacji non-profit. Departament Skarbu: przekazano rekordową kwotę w rozrachunkach za 2019 rok

Published

on

Jeden procent podatku dla organizacji non-profit.  Departament Skarbu: przekazano rekordową kwotę w rozrachunkach za 2019 rok

W rozliczeniach PIT za 2019 rok Polacy przekazali organizacjom non-profit (OPP) 907 mln zł – poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Ministerstwo podkreśla, że ​​to o 30 mln zł więcej niż rok temu i jak dotąd był to rekord.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

– W tym roku Polacy po raz kolejny pokazali, że bardzo lubią dzielić 1 proc. Swojego PIT-u z organizacjami non-profit. Z roku na rok rośnie nie tylko kwota obsługiwana przez pobliskie miejscowości, ale także liczba podatników, którzy przekazują 1 proc. 907 mln zł to rekordowa kwota, o 30 mln zł wyższa niż przed rokiem. W tym roku organizację charytatywną wsparło 14,8 mln osób, prawie 300 000 osób. więcej niż dotychczas – mówi cytowany w komunikacie minister finansów Tadeusz Kościński.

Podkreślił, że Ministerstwo Finansów stawia podatników i przedsiębiorców na pierwszym miejscu, starając się dobrze poznać ich potrzeby i zapewnić im nowoczesne, przyjazne usługi.

Wiceminister Finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska zwróciła uwagę na Państwa usługę E-PIT. Ich zdaniem został on bardzo dobrze przyjęty przez Polaków, sprawdził się znakomicie podczas pandemii COVID-19 i naprawdę ułatwił zapłacenie podatku i przelanie 1 proc. – Mimo trudnych okoliczności krajowa administracja skarbowa ponownie podjęła się tego zadania – powiedziała Rzeczkowska.

OPP z największym wsparciem

Według Ministerstwa Finansów. Kwoty 1 proc. Podatku PIT rosną z roku na rok. Przykładowo Polacy przekazali 619,1 mln OPP w 2016 r., W 2017 r. – 662,2 mln OPP, w 2018 r. – 763,9 mln zł, a rok później 876,7 mln zł.

W rozliczeniu za 2019 rok wśród OPP z największym poparciem na podium znalazły się: fundacja dla dzieci „Zdążyć z pomocą” (184,5 mln zł); Avalon – Bezpośrednia pomoc dla osób niepełnosprawnych (50,6 mln zł); Fundacja pomocy osobom niepełnosprawnym „Słoneczko” (42,5 mln zł).

READ  Komisja Europejska chce wzmocnić transgraniczne prawa rodzicielskie – EURACTIV.com

Średnia kwota przekazana OPP przez podatników wyniosła 61 zł – obliczono.

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *