Connect with us

Świat

Japoński napastnik Joker chciał „zabić wielu ludzi” policji

Published

on

Kyota Hattori, lat 24, który został aresztowany w Halloween 31 października 2021 roku pod zarzutem ataku nożem, oparzenia i kwasu na pociąg Keio Line, jest przedstawiony na tym zdjęciu Kyodo 2 października 2021 roku. Obowiązkowy kredyt Kyodo / przez REUTERS

TOKIO, 2 listopada (Reuters) – Włóczęga, który podziwiał Jokera Batmana i przebrał się, by przeprowadzić atak Halloween na pociąg w Tokio, „chciał dużo zabić” i planował swoje ruchy przez miesiące, a nóż kupił, aby użyć go na Internet, policja i media ogłoszone we wtorek.

Atak nożem i podpalenie, który na krótko zapalił się w wagonie pociągu, miał miejsce w niedzielę wieczorem, kiedy wielu imprezowiczów jechało do Tokio na obchody Halloween, a pasażerowie krzyczeli przez przejścia wagonów i wychodzili przez okna, aby uciec.

Jeden z mężczyzn w wieku 70 lat pozostaje w ciężkim stanie z ranami kłutymi górnej części ciała, a 16 innych zostało leczonych z powodu drobnych obrażeń, głównie wdychania dymu, powiedział rzecznik policji.

24-letni Kyota Hattori, ubrany kolorowo jak Joker, został aresztowany na miejscu, a później powiedział śledczym: „Chciałem zabić wielu ludzi, chciałem kary śmierci” – dodał rzecznik policji.

Na filmie pokazano go siedzącego na siedzeniu w wagonie kolejowym przed atakiem, po cichu palącego papierosa, Hattori kupił nóż, którego używał przez Internet i zabrał ze sobą około 4 litrów płynu do zapalniczek w plastikowych butelkach, gdy jechał do Jak donoszą media, Tokio wypełnia je imprezami kostiumowymi na Halloween.

Hattori, który powiedział śledczym, że „z pracą i przyjaciółmi nie układa się dobrze”, mógł zacząć planować atak już w czerwcu, kiedy rzucił pracę w południowo-zachodnim mieście Fukuoka i zaczął przenosić się na wschód, przeciągając się i przebywając w dużych miastach. trasę do Tokio miesiąc temu, dodano doniesienia.

Najwyraźniej Hattori wybrał Halloween, wiedząc, że Tokio będzie zatłoczone, więc Hattori opuścił hotel po południu i wsiadł do pociągu do dzielnicy Shibuya, popularnej wśród młodych ludzi i słynącej z ulicznej imprezy Halloween, gdzie zbierają się przebrani biesiadnicy, aby biegać i biegać. drink.

READ  Media zorientowane na Falun Gong rozpowszechniały fałszywe wiadomości o Demokratach i chińskich komunistach w USA

Potem wyjechał pociągiem z miasta, ale potem przesiadł się na inny, który wjechał z powrotem do miasta i wypełnił się ludźmi, gdzie przeprowadził atak, jak mówią raporty, którego policja odmówiła potwierdzenia.

Minister transportu Tetsuo Saito powiedział na konferencji prasowej we wtorek, że rząd wezwał przedsiębiorstwa kolejowe do zwiększenia czujności, aby zapobiec dalszym atakom.

„Pociągi są niezbędne w życiu społeczeństwa i niezwykle ważne jest, aby podczas jazdy czuć się bezpiecznie” – dodał.

Raport Elaine Lies

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *