Connect with us

Gospodarka

Jak łatwo i ile kosztuje wysłanie paczki w paczkomacie?

Published

on

Czy nadawanie paczek w paczkomacie jest skomplikowane i czasochłonne? W żadnym wypadku. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze i szybsze – wystarczy aplikacja InPost Mobile.

Wysyłanie paczki w paczkomacie stało się łatwiejsze. Dzięki aplikacji mobilnej InPost

Rok temu InPost uprościł proces odbioru przesyłek. Wystarczy kilka razy dotknąć ekranu telefonu, a pudełko otworzy się automatycznie. Dwanaście miesięcy później sytuacja jest odwrotna: paczki można również wysyłać bez żadnych problemów.

Wystarczy aplikacja InPost Mobile (a mamy już zainstalowaną na ponad 5 milionach urządzeń) oraz BLIK (jedna z najpopularniejszych metod płatności w naszym kraju). W aplikacji wybierz rozmiar przesyłki, następnie wprowadź dane odbiorcy i nadawcy, opłać za przesyłkę, zeskanuj kod QR w paczkomacie i umieść przesyłkę w otwartej szafce. Oznacza to koniec żmudnego procesu i konieczności dotykania urządzenia i nie tylko Koniec z drukowaniem i klejeniem etykiet.

Jak duże są paczki? Ile kosztuje wysłanie paczki w paczkomacie?

  • Rozmiar A: maks. 8 x 38 x 64 cm – 11,99 zł
  • Rozmiar B: maks. 19 x 38 x 64 cm – 12,99 zł
  • Rozmiar C: maks. 41 x 38 x 64 cm – 14,99 zł

Za pomocą aplikacji InPost Mobile możesz nadać dowolną paczkę o rozmiarze nie większym niż 41 x 38 x 64 cm i wadze do 25 kilogramów. Możesz wysłać go do innego Paczkomatu lub Paczkopunktu a także do domu odbiorcy. Oczywiście przesyłki można wysyłać i odbierać o każdej porze dnia i nocy, w każdy dzień tygodnia. Firma nazywa to „skokiem technologicznym” i trudno dyskutować z tym terminem.

InPost zamierza ulepszyć tę funkcję i już wkrótce za przesyłkę będzie można zapłacić inaczej niż BLIKIEM. Mowa o standardowych płatnościach kartą, a także usługach Google Pay czy Apple Pay, a nawet szybkich przelewach typu pay-per-link.

Źródło: InPost

Przeczytaj więcej o paczkomatach:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *