Connect with us

Gospodarka

Jak kraje europejskie wykorzystują blockchain do reformy procesu rejestracji gruntów

Published

on

Jak kraje europejskie wykorzystują blockchain do reformy procesu rejestracji gruntów

Kilka krajów w Europie, w tym Polska i Gruzja, podjęło już kroki w celu praktycznego wykorzystania technologii blockchain w celu zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości rejestracji gruntów.

Kupno i sprzedaż domów jest uważane za jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu, gorsze niż szukanie pracy, planowanie ślubu czy nawet posiadanie dziecka.

Ale blockchain, technologia stojąca za kryptowalutami, może usprawnić ten proces.

Rejestracja gruntów jest tematem, o którym większość ludzi, chyba że pracują w branży nieruchomości lub sami nie są zaangażowani w transakcje dotyczące nieruchomości, prawdopodobnie nigdy nie słyszała. Jednak rola ewidencji gruntów na rynku nieruchomości jest nie do przecenienia.Technologia Blockchain jest już wykorzystywana przez kraje europejskie. Weźmy na przykład Szwecję, która w 2016 r. rozpoczęła testowanie wykorzystania technologii blockchain w ewidencji gruntów w celu rozwiązania licznych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Od tego czasu szwedzki rząd a inne kraje europejskie poczyniły ogromne postępy w integracji technologii blockchain z systemem ewidencji gruntów. Według szacunków szwedzkiego partnera projektu rządowego wykorzystanie technologii blockchain w rządowym systemie ewidencji gruntów pozwoli zaoszczędzić rządowi 106 milionów dolarów rocznie, ponieważ pomoże wyeliminować papierkową robotę, ograniczyć nieuczciwą działalność i przyspieszyć transakcje.

Jak dotąd Szwecja jest najbardziej zaawansowanym krajem w Europie pod względem integracji blockchain z obecnym systemem rejestrów gruntów, który może służyć jako plan dla innych krajów w Europie w celu ulepszenia ich systemów rejestrów gruntów za pomocą technologii blockchain.

Polska zapewniła również publiczny dostęp online do ksiąg wieczystych i wprowadza infrastrukturę do elektronicznego inicjowania procedur księgowych z wykorzystaniem kwalifikowanych podpisów elektronicznych. W 2016 r. Gruzja stworzyła system aktów własności w technologii blockchain, który umożliwia społeczeństwu bezpieczną weryfikację własności aktów własności. W 2018 r. Holandia utworzyła wyspecjalizowaną jednostkę do badania przyszłości blockchain w odniesieniu do kwestii prawnych, implikacji ekonomicznych i etyki.

READ  Polska zwiększy liczbę portów tranzytowych ukraińskich produktów rolnych z Kołobrzegiem

Unia Europejska dąży również do włączenia inteligentnych regulacji, takich jak blockchain.

W 2018 r. 22 kraje europejskie podpisały Wyjaśnienie Dzielenie się doświadczeniem i wiedzą na temat blockchain w całej Europie oraz uruchamianie aplikacji blockchain w całej UE. Deklaracja ta ma na celu umożliwienie adaptacji technologii blockchain na całym kontynencie i utorowanie drogi do stworzenia europejskiego ekosystemu usług i aplikacji blockchain oraz wprowadzenia ogólnounijnych aplikacji blockchain na rynki cyfrowe. Ponadto deklaracja posłuży również jako medium dla przyszłych dyskusji i współpracy w całej Europie.

Podobnie jak nowoczesne technologie na wczesnych etapach wdrażania, blockchain może się rozwijać wraz z ewolucją decydentów skuteczne ramy regulacyjne.

Ale mogą też być prawami izolować. Według Omida Malakena, profesora Columbia Business School: „Jeśli przepisy pójdą za daleko, w pierwszej kolejności zmniejszą atrakcyjność korzystania z tej technologii. Najlepsze regulacje będą wykorzystywać unikalne zalety technologii blockchain, takie jak pełna przejrzystość i możliwość automatyzacji kluczowych działań w celu ograniczenia błędów ludzkich i potencjalnych oszustw”.

decentralizacja

Ponieważ oszustom trudno jest zduplikować blockchain, zaimplementuj księgę wieczystą za pomocą tej innowacyjnej technologii pomaga uniknąć nielegalnych działań zaangażowany w transakcje na rynku nieruchomości.

Kontrakty i dane dotyczące własności są przechowywane w metoda zdecentralizowana. Śledzenie transakcji danych z implementacji łańcucha bloków jest łatwe, ponieważ eliminuje potrzebę fizycznej interwencji i zwiększa ogólne bezpieczeństwo użytkowników systemu.

Blockchain oferuje możliwość ustanowienia silnego systemu tożsamości cyfrowej. Korzystając z blockchain, każdy blok w sieci reprezentuje dane związane z transakcją dotyczącą nieruchomości, która obejmuje takie szczegóły, jak identyfikacja nieruchomości, numer nieruchomości, dane właściciela, kwota transakcji, metoda płatności i ostateczne szczegóły transakcji, takie jak kwota zapłacona za transakcję .

Rejestracja gruntów obejmuje rejestrowanie szczegółów, takich jak własność i wielkość nieruchomości. Obecnie większość rządów jest gotowa Procedura prowadzenia księgi wieczystej jest zbyt skomplikowana, ponieważ wiąże się z bezpiecznym przechowywaniem dużej ilości rejestrów w formie pisemnej.

READ  Czarny piątek jest coraz bliżej. Kiedy jest największe święto sprzedaży w Polsce?

Ponadto tradycyjna metoda stosowana w procedurach księgi wieczystej jest uważana za mniej bezpieczną, ponieważ proces ten nie jest przejrzysty, systemy działają wolno, a wymiana tytułów własności czasami nie jest dokładnie rejestrowana.

Czas na dostosowanie systemów informatycznych

Podejmowano liczne próby zautomatyzowania prowadzenia ewidencji ksiąg wieczystych poprzez uproszczenie procesu prowadzenia ewidencji dosłownej, m.in B. zlikwidowano przechowywanie danych w ogromnych bazach danych.

Niestety takie metody są nieefektywne z punktu widzenia bezpieczeństwa danych, ponieważ zawartość danych może być łatwo naruszona, co otwiera drzwi do manipulacji danymi, co może mieć miejsce w przypadku źle utrzymywanych baz danych. Ten ciągły problem skłonił ekspertów do wymyślenia i opracowania innych sposobów tworzenia kopii zapasowych danych w wirtualnej pojemności, takich jak: B. Technologie Blockchain.

Potencjał Blockchain do zrewolucjonizowania systemów ewidencji gruntów przyniósłby korzyści konsumentom i zaoszczędziłby pieniądze podatników, które przydadzą się przyszłym pokoleniom w związku z szybkim rozwojem technologii cyfrowej.

Obecne inicjatywy podejmowane przez Szwecję i Unię Europejską oferują rządom doskonałą okazję do dostosowania ich systemów informatycznych, zwiększenia zaufania konsumentów i ochrony danych osobowych, tworząc więcej możliwości biznesowych, z których skorzysta obecne pokolenie konsumentów.


W przeciwieństwie do wielu platform informacyjnych i informacyjnych Wschodząca Europa można czytać i zawsze będzie. Tutaj nie ma paywalla. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani nie reprezentujemy żadnej partii politycznej ani organizacji biznesowej. Chcemy jak najlepiej dla wschodzącej Europy, niczego więcej i niczego mniej. Twoje wsparcie pomoże nam dalej rozpowszechniać informacje o tym niesamowitym regionie.

Możesz przyczynić się tutaj. Wielkie dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *