Connect with us

technologia

Jak korzystać ze słuchawek Bluetooth na przełączniku — podłącz AirPods do przełącznika Nintendo

Published

on

Obraz: Życie Nintendo

Aktualizacja oprogramowania do Nintendo Switch umożliwiło korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych bezpośrednio z konsolą (bez konieczności stosowania zewnętrznego klucza sprzętowego innej firmy lub obejścia w celu korzystania z Apple AirPods, Powerbeats i innych popularnych słuchawek Bluetooth z systemem.

W tym samouczku dotyczącym podłączania słuchawek bezprzewodowych do przełącznika Nintendo przeprowadzimy Cię przez kroki, aby podłączyć słuchawki AirPods do przełącznika i zobaczymy, jak ustawić maksymalną głośność słuchawek na przełączniku według własnych upodobań. Zbada również niektóre typowe problemy z dźwiękiem Bluetooth i zaoferuje możliwe rozwiązania.

Instrukcja podłączenia słuchawek Bluetooth Nintendo Switch

W tym przewodniku dotyczącym słuchawek bezprzewodowych Switch przyjrzymy się, jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Switcha, a także kilka typowych problemów i pytań, które możesz mieć.

Notatka: W tym artykule użyliśmy AirPods jako przykładu (ponieważ są to słuchawki douszne Bluetooth, które posiadamy), ale zdecydowana większość poniższych informacji dotyczy dowolnych bezprzewodowych słuchawek dousznych, słuchawek lub innych urządzeń audio Bluetooth, które posiadasz.

Zacznijmy od podstaw…

Oto jak podłączyć Apple AirPods do Switcha

Najpierw przejdź do ‘Ustawienia systemowe’ na ekranie głównym (druga okrągła ikona od dołu po prawej) i przewiń w dół do „Dźwięk Bluetooth” w lewej kolumnie.

Notatka – Musisz się upewnić, że Twój przełącznik jest zaktualizowany najnowsze oprogramowanie – dołączono aktualizację audio bluetooth Wersja 13.0.0 – Aby sprawdzić wersję systemu, przewiń do końca w lewej kolumnie „Ustawienia systemu” dla „System”. Twoja „Bieżąca wersja systemu: XX.XX” powinna być wyświetlana bezpośrednio pod „Aktualizacja systemu”.


Uzyskiwać ‘Dodaj urządzenie’ a system rozpocznie wyszukiwanie wykrywalnych urządzeń audio Bluetooth. Zgodnie z instrukcjami w wierszu polecenia należy upewnić się, że urządzenie Bluetooth (słuchawki, głośniki itp.) jest w trybie wykrywalnym i nie jest połączone z żadnym innym urządzeniem.

READ  Zapomniani pionierzy kosmiczni Europy Środkowo-Wschodniej

Na przykład w przypadku Apple AirPods oznacza to umieszczenie AirPods w etui, otwarcie pokrywy i przytrzymanie przycisku na etui, aż zacznie pulsować białym światłem (inne typy słuchawek Bluetooth mogą mieć inny sposób wprowadzania tryb wykrywalny — przeczytaj instrukcje dotyczące konkretnych słuchawek lub wkładek dousznych).

Gdy konsola go zidentyfikuje, wybierz urządzenie aby sparować konsolę ze słuchawkami. Zadanie wykonane!

Jak wyregulować głośność słuchawek na przełączniku?

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home (po prawej Joy-Con), a otworzy się menu, za pomocą którego możesz regulować głośność podłączonych słuchawek (a także jasność ekranu).

IMG 5663

Czy mogę używać słuchawek bezprzewodowych z moim Switchem w trybie zadokowanym?

Tak jest.

Zadokowaliśmy z urządzenia podręcznego z powrotem do trybu podręcznego, bez przerywania lub rozłączania dźwięku BT.

Często zadawane pytania dotyczące problemów z dźwiękiem Bluetooth w Nintendo Switch

Słuchawki przewodowe są tak XX-wieczne
Słuchawki przewodowe są tak XX-wieczne (Zdjęcie: Nintendo)

Każdy, kto ma doświadczenie z urządzeniami audio Bluetooth, prawdopodobnie w pewnym momencie napotkał problemy z łącznością. Prawdopodobnie dobrze jest pamiętać, że Bluetooth nigdy nie był pierwotnie przeznaczony do przenoszenia dźwięku wymagającego dużej ilości danych, a problemy mogą pojawić się z różnych powodów.

W tej sekcji przedstawiamy typowe problemy z rozwiązaniami i wyjaśnieniami. Zaktualizujemy ten przewodnik o więcej pytań i rozwiązań.

Moje AirPods nie łączą się z Switch

Jeśli słuchawki nie są wyświetlane na przełączniku jako wykrywalne lub jeśli nie mogą się połączyć pomimo sparowania z przełącznikiem, ich połączenie z Inne Urządzenie może uniemożliwiać parowanie z konsolą.

Na przykład, jeśli twoje AirPods są podłączone do twojego iPhone’a, nie będą mogły połączyć się z twoim Switchem. W takim przypadku powinieneś wyłączyć Bluetooth w telefonie (na iPhonie możesz przesunąć palcem w górę od dołu i kliknąć ikonę Bluetooth, aby szybko wyłączyć BT bez przechodzenia do Ustawień).

Przełączam Switch w stan uśpienia, a moje AirPods nie chcą się teraz ponownie połączyć

Jeśli grasz, a następnie naciśniesz przycisk gotowości, aby przejść do trybu uśpienia, słuchawki zostaną odłączone od przełącznika.

READ  Xbox Game Pass na PC podwoi swoją cenę w przyszłym tygodniu

Pod warunkiem, że nie naprawiłeś ich za pomocą innego urządzenia, słuchawki Bluetooth powinny automatycznie ponownie połączyć się ze Switchem, jest to konieczne w przypadku naszych AirPod Pros).

Jest za cicho! Jak podkręcić słuchawki na Switchu?

Niektórzy ludzie doświadczają bardzo niskiego poziomu głośności słuchawek AirPods i innych słuchawek Bluetooth na Switchu.

Chociaż wydaje się, że maksymalna głośność jest zawsze niższa niż w przypadku innych urządzeń audio (przeszliśmy na przewodowe słuchawki douszne Apple do testów i stwierdziliśmy, że maksymalna głośność jest zauważalnie głośniejsza – niewygodna, ale oczywiście twój przebieg będzie się tutaj różnić) Maksymalny”. Włączona głośność słuchawek.

Ustawienie „Niska maksymalna głośność słuchawek” znajduje się w ustawieniach „System”, a nie w sekcji „Bluetooth Audio” (na dole kolumny w menu głównym ustawień systemowych) i ma na celu zapobieganie przypadkowemu uszkodzeniu słuchu.

5. Nintendo Switch Zmniejsz maksymalną głośność w słuchawkach

Po włączeniu tej opcji po prostu dotknij opcji, aby ją wyłączyć (jeśli masz włączoną kontrolę rodzicielską, musisz wprowadzić kod PIN, aby ją odblokować – sprawdź dołączoną aplikację kontroli rodzicielskiej Nintendo Switch, aby znaleźć kod PIN kiedy o tym zapomniałeś.

Po wyłączeniu „Niskiej maksymalnej głośności słuchawek” stwierdziliśmy, że dźwięk z AirPods przy pełnej głośności był wygodny i oczywiście łatwiejszy do usłyszenia przy włączonej redukcji szumów AirPod Pros. Jednak przy korzystaniu z Apple AirPods maksymalna głośność wydaje się zauważalnie cichsza niż w przypadku innych marek.

Po dalszych testach zaktualizujemy więcej informacji.

Nie mogę podłączyć kontrolerów podczas korzystania ze słuchawek bluetooth

To jedna z najważniejszych cech Nintendo – maksymalnie dwa kontrolery można podłączyć do konsoli podczas korzystania z dźwięku Bluetooth.

Wszystko jest w porządku dla dwóch graczy, z których każdy korzysta z jednego Joy-Con. Jeśli jednak grasz w trybie stołowym i ktoś chce na przykład użyć kontrolera Pro, zobaczy małą wiadomość przypominającą:

Podczas odtwarzania dźwięku Bluetooth można używać maksymalnie dwóch kontrolerów bezprzewodowych.

Należy zauważyć, że granie w lokalny tryb wieloosobowy z wieloma przełącznikami spowoduje również wyłączenie dźwięku Bluetooth.

READ  Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows 10 naprawiająca „PrintNightmare” zepsuła niektóre drukarki

Czy mogę używać mikrofonu Bluetooth do czatu głosowego?

Nie, niestety jest to kolejne ograniczenie. Nintendo wyraźnie wskazuje:

Nie można używać mikrofonów Bluetooth.

Dlaczego dźwięk pozostaje w tyle za akcją na ekranie?

Bluetooth mógł stać się branżowym standardem szybkiego przesyłania danych między urządzeniami, ale nie jest najlepszy, jeśli chodzi o dźwięk wysokiej jakości i możesz zauważyć pewne opóźnienie dźwięku.

Czas opóźnienia różni się w zależności od urządzenia. Na przykład podczas korzystania z AirPods znaleźliśmy dźwięk skoku Sonica (w Dźwięk 2) nie jest słyszalne, dopóki postać nie zbliży się do punktu kulminacyjnego skoku. Opóźnienie dźwięku jest zauważalne i może mieć negatywny wpływ, gdy dźwięk gry ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki.

Zagraj w coś takiego Kadencja Hyrule, który polega na przykład na precyzyjnych naciśnięciach klawiszy w czasie, byłby trudny. Jednak w innych grach możesz nawet nie zauważyć opóźnienia dźwięku. Wszystko zależy od tego, w co grasz i jak bardzo jesteś wrażliwy.


Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się przydatny. Z czasem będziemy go aktualizować. Więc jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz je w komentarzach poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *