Connect with us

Nauka

Jak Forscherwelt prowadzi badania edukacyjne w Nigerii —

Published

on

Jak Forscherwelt prowadzi badania edukacyjne w Nigerii —

Henkel Nigeria stara się być liderem we wspieraniu programów rządowych, takich jak ambicje edukacyjne kraju.

Przez świat poszukiwaczy (Forscherwelt), Henkel nie tylko nadal będzie wnosił silny wkład w nigeryjską gospodarkę, wzmacniając młode talenty poprzez naukę, technologię, inżynierię i matematykę (STEM), ale także będzie stymulował i rozszerzał swoje zaangażowanie w relacje ze społecznościami.

The World of Researchers to inicjatywa edukacyjna opracowana przez Henkla w celu wprowadzenia dzieci w fascynujący świat nauki. Od otwarcia w siedzibie Henkla w Düsseldorfie w kwietniu 2011 r. ponad 62 000 dzieci na całym świecie wzięło udział w programach Henkel’s Researcher’s World.

Od tego czasu inicjatywa edukacyjna przybrała zasięg globalny. Istnieją „projekty Forscherwelt” w Argentyna, BrazyliaChile, Indiach, WłochyMeksyk, Polska, Rosja, Korea Południowa, PeruZEA i USA… a teraz Nigeria, od listopada 2021.

Program został uruchomiony w stanie Oyo i sesje będą kontynuowane w tym stanie do końca czerwca 2022 roku. W drugiej fazie strategii Researcher’s World wejdzie do stanu Lagos w lipcu 2022 roku.

„Jesteśmy zaangażowani w kształtowanie celowej przyszłości dla przyszłych pokoleń” – wyjaśnił Rajat Kapur, dyrektor zarządzający Henkel Nigeria. „Naszym celem zawsze było rozpoczynanie działalności od małej, a następnie ekspansja w całej Nigerii, aby dzieci w całym kraju miały kontakt z fascynującym światem nauki”.

Czytaj też: Kryzys w nigeryjskim sektorze edukacji

Ponadto Ute Krupp, Globalny Koordynator w Forscherwelt, zauważyła, że ​​Researcher’s World oferuje dzieciom na całym świecie fascynujące wprowadzenie do świata nauki i tego, co to znaczy być naukowcem poprzez praktyczną metodologię nauczania.

„Dzieci uzyskują wczesny wgląd w procesy badawcze i mogą zastosować tę wiedzę do przyszłych zadań, ponieważ ich pierwszy kontakt z nauką pozostawia bardzo pozytywne wrażenie i może zachęcić uczestników do późniejszego wyboru zawodu naukowego” – powiedział.

READ  Pracownicy uwielbiają biuro | EurobuildCEE

Krupp powiedział, że program Researcher’s World ma kilka skutków. „Po pierwsze, wprowadza dzieci w naukę w młodym wieku, kiedy są otwarte i ciekawe tych przedmiotów, a to może wzbudzić ich ciekawość i wpłynąć na ich przyszłe wybory edukacyjne. Po drugie, zachęca i inspiruje nauczycieli do włączania przedmiotów ścisłych do programu szkoły podstawowej, pokazując, że jest to możliwe nawet bez skomplikowanego i drogiego sprzętu”.

Do Damiloli Asaleye, koordynatora, Organizacja na rzecz Technologicznego Upodmiotowienia Dziewcząt i Kobiet (GWTEO), organizacji pozarządowej prowadzącej szkolenia Researcher’s World w Nigerii, tryb uczenia się wytworzy przyszłych obywateli, którzy będą bardziej odporni i wytrwali w rozwiązywaniu problemów społecznych niż unikaniu wyzwań.

Powiedziała, że ​​są w stanie dostosować globalne szkolenie Researcher’s World w tym kraju. „Udało nam się włączyć wiele pokrewnych okazów, aby nauka była bardziej odpowiednia dla dzieci. Pełne dostosowanie globalnego programu do systemu nigeryjskiego będzie wymagało stopniowego procesu, ale jak dotąd robimy namacalne postępy w tym kierunku”.

Według niej, inicjatywa Researcher’s World może skutecznie rozwijać się w 36 stanach Nigerii i będzie transformacyjnym i strategicznym narzędziem budowania narodu, zwłaszcza w kształtowaniu umysłów przyszłych talentów.

„To właśnie zamierza osiągnąć Henkel dzięki Researcher’s World… aby wzmocnić młode talenty poprzez naukę, technologię, inżynierię i matematykę” – dodał.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *