Connect with us

Nauka

Nowa instalacja wprowadza zabawną i skłaniającą do myślenia sztukę publiczną na Quad Science and Engineering

Published

on

Dwanaście olśniewających kamiennych kul o rozmiarach od maleńkich 16 cali do imponujących 98 cali to zaskakujący i prowokujący dodatek do Quad Science and Engineering. Międzynarodowy artysta Alicja Kwade stworzył pracę plenerową specyficzną dla terenu pt Pars do Toto, który został zainstalowany na początku tego miesiąca.

Przejdź do witryny internetowej, aby obejrzeć wideo.

Wideo Kurta Hickmana

Pars do Toto (Alicja Kwade, 2021), nowa instalacja artystyczna na Stanford Science and Engineering Quad, dociera do kosmosu, pozostając osadzonym w geologicznej historii naszej planety.

Umieszczone między ośmiokątnym Centrum Inżynierii Jen-Hsun Huang na jednym końcu czworoboku i podwójnym rzędem prostych dłoni pokerowych na drugim końcu, kamienne kule z ośmiu różnych krajów dają czworobokowi wrażenie gigantycznej przestrzeni do gry, rozrzuconej kulkami, bierki i bloki konstrukcyjne. W rzeczywistości artysta określił położenie kamieni, rzucając małymi kulkami w model czworoboku, aby zobaczyć, gdzie wylądują.

Proces wyboru pracy oparty na ścisłej współpracy został zapoczątkowany przez Jennifer Widom, dziekana Frederick Emmons Terman z School of Engineering, która poprosiła Laurę Breyfogle, wówczas starszego prodziekana ds. Stosunków zewnętrznych w School of Engineering, o powołanie komitetu ad hoc nauczycieli, pracowników i studenci z całego uniwersytetu, aby wybrać dzieło. Podobnie jak inne niedawne publiczne projekty artystyczne w kampusie, które zostały subskrybowane przez prywatnych darczyńców, Pars do Toto została ufundowana przez rodzinę absolwentów Stanforda, którzy od dawna są lojalnymi zwolennikami uniwersytetu.

„Jestem podekscytowany, że mogliśmy przywieźć Pars do Toto do Stanford i jestem naprawdę wdzięczny wielu osobom, które pomogły urzeczywistnić ten ekscytujący projekt ”- powiedział Widom. „Gdy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i goście powracają do kampusu w nadchodzących miesiącach, znajdą przekształconą Quad Science and Engineering Quad.

„Jedną z rzeczy, które uważam za szczególnie ekscytujące w tej pracy, jest to, jak inspiruje ona każdą osobę do przedstawienia własnej interpretacji, własnego sposobu interakcji z nim. Z niecierpliwością czekam na codzienne przechodzenie przez SEQ, obserwowanie zbliżających się ludzi i cieszenie się naszym wspaniałym nowym dziełem sztuki.

READ  Wiadomości na temat koronawirusa na żywo: pandemia jeszcze się nie skończyła, ale nabiera tempa, ostrzega WHO; Polska zniesie blokadę | Wiadomości ze świata

Zmiana krajobrazu Stanforda

Matthew Tiews, starszy wiceprezes ds. Sztuki, zastępca wiceprezes ds. Zaangażowania kampusu i przewodniczący uniwersyteckiego Komitetu Sztuki Publicznej, który pomagał wspierać ten projekt, powiedział, że jest podekscytowany Pars do Totozwiązki firmy z nauką i światem przyrody. W szczególności powiedział, że jest zadowolony z głębokiego zaangażowania w geologię Donalda R. Lowe’a, profesora Maxa Steineke’a z nauk o Ziemi w Szkoła Nauk o Ziemi, Energii i Środowisku. „Sztuka ożywia całe SEQ, które wygląda i bardzo różni się od tego, co zapamiętaliśmy przed pandemią” – powiedział Tiews.

Sophia Pink, BS ’19, MS ’20, która była studentką komisji selekcyjnej dzieł sztuki, powiedziała o Pars do Toto: „Uwielbiam ten utwór, ponieważ odrywa nas od naszych codziennych trosk. Przypomina nam, że jesteśmy małą częścią wielkiego świata i że przypadkowość odgrywa rolę we wszystkim ”.

Ann Tanaka, BS ’19, kolejna członkini komisji selekcyjnej, którą wybrała Pars do Toto, wierzy w znaczenie wniesienia sztuki do SEQ. „O Mapa Stanforda przedstawia sztukę publiczną rozmieszczoną stosunkowo równomiernie w całym kampusie, z wyjątkiem Quad Science and Engineering ”- powiedziała. „Sztuka i inżynieria nie są z natury odrębnymi dyscyplinami. Oba są bardzo kreatywne i często napędzane ciekawością, więc nie trzeba ich dzielić na oddzielne zakątki kampusu, fizycznie i intelektualnie. Mam nadzieję, że możliwość interakcji i zaangażowania inżynierów ze Stanford w drodze do zajęć lub laboratorium pobudzi dialog lub zainspiruje nowe pomysły i myśli ”.

Science and Engineering Quad znajduje się w Stanford Kampusowa Strefa Akademicka, która jest obecnie ograniczona do studentów, wykładowców, personelu i stypendystów z tytułem doktora zatwierdzonych do przebywania na kampusie. Program strefowy ma charakter tymczasowy, a uniwersytet ma nadzieję znieść ograniczenia zgodnie z stanowymi i lokalnymi zarządzeniami dotyczącymi zdrowia publicznego w miarę poprawy warunków pandemii.

READ  Pierwsza pizza o smaku kosmicznym trafia na Ziemię

Przestrzeń, czas, nauka i filozofia

Alicja Kwade urodziła się w 1979 roku w ówczesnej komunistycznej Polsce i w wieku 8 lat uciekła z rodziną do Niemiec Zachodnich. Kwade rozpoczął studia na Uniwersytecie Artystycznym w Berlinie. Jego doświadczenia po obu stronach muru berlińskiego głęboko kształtują jego badania nad strukturami naszej rzeczywistości i rolą percepcji w społeczeństwie. Jego zróżnicowana praktyka oparta jest na koncepcjach przestrzeni, czasu, nauki i filozofii, a ucieleśniona jest w obiektach rzeźbiarskich, instalacjach publicznych, wideo i fotografii.

Prace Kwade’a były wystawiane w kraju i za granicą, w tym w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku; Biennale w Wenecji; Muzeum Sztuki Współczesnej Bass w Miami; Centrum Sztuk Wizualnych MIT List, Cambridge; Muzeum Yuz Szanghaj; i Whitechapel Gallery w Londynie.

Zastanawiając się nad stworzeniem Pars do Toto dla kampusu Stanford, a konkretnie dla Quad Science and Engineering Quad, Kwade powiedział: „Praca to potrójna refleksja: pozwala nam stać się gigantami wędrującymi po Układzie Słonecznym na skalę ludzką, ale również przypomina nam o wiecznym zmniejszeniu – rozszerzający się wszechświat. Uświadamiamy sobie, że nasza Ziemia to tylko maleńka kula, marmur zawieszony na naszym geocentrycznym horyzoncie. Tutaj, teraz na kampusie, odzwierciedlamy te przeciwstawne rzeczywistości poprzez doświadczenie Pars do Toto. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *