Connect with us

Świat

Izrael na nowo definiuje, co to znaczy być zaszczepionym dzięki nowej dyrektywie COVID – Israel News

Published

on

Izrael stał się pierwszym krajem na świecie, który w niedzielę zaprzestał wydawania swojej karty szczepień, znanej lokalnie jako Zielona Przepustka, obywatelom, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki ponad sześć miesięcy temu – posunięcie to podkreśla rosnące uznanie malejącej liczby szczepionek odzwierciedla odporność w czasie i potrzebę szczepień przypominających w celu utrzymania wysokiego poziomu ochrony przed COVID.

Nowa polityka, która zostanie wprowadzona dwa miesiące po rozpoczęciu izraelskiej narodowej kampanii szczepień przypominających, spowoduje, że ponad milion Izraelczyków straci certyfikaty Zielonej Przepustki. Są to Izraelczycy, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki ponad sześć miesięcy temu i nie otrzymali jeszcze trzeciej szczepionki. Utrata certyfikatów Green Pass uniemożliwi im pełne uczestnictwo w działaniach społecznych i handlowych na terenie całego kraju.

SŁUCHAJ: Byli pobożnymi chrześcijanami w Afryce Południowej. Potem zostali Żydami i przenieśli się do Izraela

Wszystkie wcześniej wydane zielone przepustki powinny wygasnąć w niedzielę, a osoby, które kwalifikują się do nowych paszportów, będą musiały je ponownie wydać za pośrednictwem strony internetowej Departamentu Zdrowia lub aplikacji Ramzor.

Zgodnie ze zmienionymi wytycznymi, tylko ci, którzy otrzymali trzecie szczepienie lub drugą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, są uważani za w pełni zaszczepione i mogą otrzymać nowy paszport.

Nowy Green Pass zawiera unikalny kod QR, który właściciele firm i obiektów muszą zeskanować przed przyznaniem posiadaczom dostępu do obiektów publicznych.

W sierpniu Izrael stał się pierwszym krajem na świecie, który szeroko udostępnił szczepionki przypominające, gdy okazało się, że ochrona szczepionki Pfizer BioNTech z czasem słabnie i Izrael nagle znalazł się w środku czwartej fali wywołanej przez bardziej zaraźliwe szczepienia Wariant Delta.

Prof. Nadav Davidovitch, dyrektor Izraelskiego Stowarzyszenia Lekarzy Zdrowia Publicznego, powiedział, że to „właściwa decyzja”, że Izraelczycy muszą otrzymać dawkę przypominającą, aby w pełni się zaszczepić i kwalifikować się do Zielonej Przepustki.

READ  Hotel w Korei Południowej przeprasza, gdy nowożeńcy odkryli, że ludzie mogą zajrzeć do lustrzanej sauny

Według Davidovitcha, który jest również dyrektorem School of Public Health na Ben-Gurion University of the Desert, Be’er Sheva, Zielona Przełęcz nie jest „ceną ani karą”, ale raczej środkiem zdrowia publicznego, który opiera się na względy kliniczne i dane epidemiologiczne.

Izrael zmienił swoją politykę szczepień wcześniej niż inne kraje, ponieważ zaczął szczepić się wcześniej (w grudniu ubiegłego roku) i minęło wystarczająco dużo czasu, aby „zaobserwować gwałtowny wzrost transmisji ze społeczności”, powiedział Davidovitch.

Dodał, że dane sugerowały, że wzrost ochrony po trzecim wstrzyknięciu „może być 10-krotny i większy w porównaniu z osobami, które otrzymały drugą dawkę”.

Ostatnie wspólne badanie z Technion – Israel Institute of Technology w Hajfie i KSM – Maccabi Research and Innovation Center, stwierdził, że około sześć miesięcy po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki jej skuteczność w zmniejszaniu wiremii słabła. Ale trzecia dawka obniża miano wirusa czterokrotnie, przywracając szczepionkę do poziomu, który miała wkrótce po podaniu drugiej dawki.

Ohad Zwigenberg

Według danych opublikowane przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom W ostatnim miesiącu ochrona przed szczepionką firmy Pfizer zaczyna się zmniejszać około 4 miesiące po dacie szczepienia. CDC niedawno zatwierdziła wdrożenie jednak booster trafił do kilku wrażliwych kategorii demograficznych była pewna różnica zdań o zakresie planowanej kampanii.

Kluczowe dane sugerują, że obecna fala zakażeń koronawirusem w Izraelu zmniejsza się wraz z nieszczepionymi odpowiedzialny za prawie wszystkie poważne infekcje i zgony w kraju, chociaż jest to tylko 15 proc.

W niedzielę liczba pacjentów w stanie ciężkim wynosiła 588 (dwa dni po tym, jak liczba ta osiągnęła najniższy od prawie sześciu tygodni poziom 586), z czego 254 było w stanie krytycznym. Według dostępnych danych, pomimo ich stosunkowo niskiej reprezentacji w populacji ogólnej, 75 procent ciężko chorych pacjentów było nieszczepionych. Kolejne 19 procent jest zaszczepionych, ale nie otrzymało dawki przypominającej, a 6 procent otrzymało trzecie szczepienie.

READ  Sąd w Hongkongu skazał Jimmy'ego Lai i innych prominentnych działaczy na 8 do 18 miesięcy za protesty w 2019 roku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *