Connect with us

Nauka

Irlandia ma czwarty najwyższy wskaźnik zapadalności na Covid-19 w UE

Published

on

Według Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ECDC) Irlandia ma czwarty najwyższy wskaźnik zapadalności na Covid-19 w UE.

Jeden z ekspertów ostrzegł, że rozwój wariantu Delta zwiększy presję na i tak już przeciążone oddziały ratunkowe.

Dane agencji UE pokazują, że wskaźnik zachorowalności w Irlandii wynosi obecnie 109,16 na 100 000 mieszkańców, a tylko Cypr (493,13), Portugalia (240,53) i Hiszpania (215,12) są najwyższe.

Dane pokazują dane za dwa tygodnie do 4 lipca.

Rumunia ma najniższy wskaźnik zapadalności na poziomie 3,61, za nią plasują się Polska (3,87) i Węgry (6,47).

W zeszłym tygodniu egzaminator irlandzki poinformował, że Irlandia zgodziła się na umowę zakupu miliona szczepionek od Rumunii.

Dane zebrane przez ECDC pokazują, że w Irlandii odnotowano 275 571 przypadków Covid-19, podczas gdy od początku pandemii odnotowano 5006 zgonów.

Buncrana ma najwyższy wskaźnik zapadalności w kraju, 880,8 na 100 000 i 197 przypadków na tym obszarze.

Zeszłej nocy w Irlandii potwierdzono 534 nowe przypadki wirusa.

Dyrektor medyczny wezwał opinię publiczną do dalszego przestrzegania rad zdrowia publicznego w weekend.

„Jeśli nie jesteś jeszcze w pełni zaszczepiony i zamierzasz towarzysko, zrób to bezpiecznie i spotykaj się na zewnątrz. Unikaj tłumów, noś maskę, gdy to konieczne, myj ręce, zarządzaj kontaktami i utrzymuj dystans społeczny” – powiedział dr Tony Holohan.

„Jeśli wystąpią objawy Covid-19 w weekend, upewnij się, że umówisz się na test tak szybko, jak to możliwe i nie zwlekaj do poniedziałku, aby skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub udać się do centrum testowego”.

„Trasy alternatywne”

Tymczasem konsultant medycyny ratunkowej, dr Fergal Hickey, ostrzegł, że wariant Delta jeszcze bardziej zwiększy presję na i tak już przepełnionych oddziałach ratunkowych.

Poprosił HSE o stworzenie „alternatywnych ścieżek” dla pacjentów z warunkami, które nie były ściśle nagłe.

READ  Skrzydłowy, lider, wojownik: Pani Cole Headlee

„Wiele oddziałów ratunkowych w ciągu ostatnich trzech do czterech tygodni ustanowiło nowe rekordy w codziennej opiece. Biorąc pod uwagę, że są to nowe rekordy, w rzeczywistości są one wyższe niż poziom, którego spodziewalibyśmy się w okresie zimowym” – powiedział radiu RTÉ. irlandzki poranek.

„Jeśli dodać do tego efekt wariantu Delta, robi się jeszcze trudniej – w tej chwili nie możemy osiągnąć dystansu społecznego w większości oddziałów ratunkowych, jest to po prostu niemożliwe ze względu na liczby i dlatego sytuacja jest niebezpieczna .

„Stanie się jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli będziemy mieli więcej pacjentów z wariantem Delta”.

Dr Hickey wyjaśnił, że istnieją cztery kategorie pacjentów zgłaszających się do oddziałów ratunkowych, dwie kategorie to pacjenci z ostrą chorobą lub osoby poszkodowane.

Były jeszcze dwie kategorie – osoby „bez dróg”, które nie miały dostępu do lekarza rodzinnego oraz osoby, które zostały skierowane przez lekarza rodzinnego, ponieważ nie mogły się leczyć z powodu pandemii.

Dla tych, którzy mają problem, który nie został rozwiązany w wyniku pandemii, HSE musiało przyjrzeć się stworzeniu alternatywnych ścieżek dla tych pacjentów, ponieważ opcja wysłania kogoś, kto pojawi się na oddziale ratunkowym, tak naprawdę nie rozwiązuje problemu , powiedział.

Dr Hickey dodał, że innym sposobem na odciążenie oddziałów ratunkowych jest „maksymalne możliwe szczepienia”. Ostrzegł, że niektórzy ludzie sądzą, że Covid ich nie dotyczy.

Wiemy, że 10% osób cierpiących na Covid kończy z tą chorobą przez długi czas, co jest bardzo wyniszczające dla pacjentów, ale będzie miało również ogromny wpływ na opiekę zdrowotną w przyszłości.

Powiedział, że ludzie powinni stosować się do rad od początku pandemii, nosić maskę, myć ręce i trzymać się z daleka.

„Są ważniejsi niż kiedykolwiek, wydaje się śmieszne, że nasz najbliższy sąsiad po drugiej stronie wody decyduje się zignorować całą tę naukę i zasadniczo wrócić do tego, co uważaliby za normalne”.

READ  UE zbuduje satelitarny system internetowy, aby rywalizować ze Starlink SpaceX

Lekarz pierwszego kontaktu z Monaghan, dr Ilona Duffy, wyraziła swoje obawy dotyczące presji, jaką wzrost liczby zachorowań na Covid będzie wywierał na usługi zdrowotne.

Dr Duffy powiedziała, że ​​jej własne biuro odnotowało wyraźny wzrost, przechodząc od braku przypadków przez dwa miesiące do trzech pozytywnych przypadków w poprzednim tygodniu.

„Już w tym tygodniu mieliśmy trzy – zdecydowanie obserwujemy wzrost liczby osób dzwoniących do nas i żądających testów, mają objawy podobne do Covid. Zdajemy sobie również sprawę, że wielu pacjentów zgłasza się samodzielnie, jest online i rejestruje się lub wchodzi do ośrodków egzaminacyjnych.

„Oczywiste jest, że sami ludzie są zaniepokojeni i zaniepokojeni możliwością wystąpienia Covid. Słyszymy również więcej historii i mamy kontakt z większą liczbą pacjentów, którym powiedziano, że są bliskimi kontaktami pozytywnych przypadków. ”

Dr Duffy powiedział, że wzrost liczby przypadków był rozczarowujący, ponieważ nastąpił spadek, który wydawał się być opanowany i utrzymany.

Szef HSE Paul Reid powiedział, że rozprzestrzenianie się wariantu Delta prawdopodobnie przewyższy podaż szczepionek w nadchodzących tygodniach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.