Connect with us

technologia

iPhone z połączeniem USB-C: UE idzie naprzód z bezsensownym prawem

Published

on

Wielu z nas chcesz go zobaczyć iPhone z USB-C Zamiast tego port Błyskawicadzięki czemu w końcu mamy jeden typ ładowania dla wszystkich naszych głównych urządzeń Apple: iPhone’a, iPada i Maca.

Unia Europejska próbuje uchwalić prawo, które uczyni to obowiązkowym, choć byłoby to całkowicie bezcelowe…

tło

W 2009 roku Apple był jedną z 14 firm technologicznych, które zgodziły się przejść na współdzielony port ładowania. W tamtym czasie byłby to najmniej popularny port microUSB.

Ta umowa do niczego nie doprowadziła, więc UE ogłosiła w 2018 r., że stworzy wspólne połączenie do ładowania wymóg prawny dla smartfonów.

Unijni regulatorzy chcą zbadać, czy istnieje potrzeba podjęcia działań w zakresie wprowadzenia wspólnej ładowarki do telefonów komórkowych po tym, jak producenci telefonów nie osiągnęli tego celu, powiedziała szefowa UE ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Komisja Europejska od prawie dekady naciska na wspólną ładowarkę, powołując się na ponad 51 000 ton e-odpadów rocznie ze starych ładowarek oraz niedogodności dla konsumentów.

UE nadal chce iPhone’a z portem USB-C

Ponad trzy lata później Reuters donosi, że Komisja Europejska wreszcie chce stanowić prawo.

Komisja Europejska zaproponuje w przyszłym miesiącu ustawę wprowadzającą wspólną ładowarkę do telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych w bloku 27 krajów, powiedziała w czwartek osoba zaznajomiona z tą sprawą.

Posunięcie to uderzy w producenta iPhone’a Apple’a mocniej niż jego konkurenci. iPhone’y i większość produktów Apple są zasilane kablem Lightning, a urządzenia z systemem Android są zasilane przez porty USB-C.

UE ma dobre intencje, ale Wyjaśniłem to wcześniej dlaczego prawo byłoby całkowicie bezcelowe ze względu na czas.

Zakładając, że prawo zostało ostatecznie uchwalone i przyjmuje standard USB-C, nie wejdzie ono w życie natychmiast. Producenci czasami planują swoje nowe produkty z wieloletnim wyprzedzeniem, tak że muszą mieć rozsądny czas na wejście w życie prawa. Okres ten mierzony jest w latach.

Do tego czasu w Cupertino wydarzy się jedna z dwóch rzeczy. Albo Apple będzie już wprowadzono USB-C, tak jak miało to miejsce w przypadku iPada Pro, lub przeniesie się tam, gdzie wszyscy się tego spodziewamy: iPhone’a bez portu, który obsługuje tylko ładowanie bezprzewodowe. Tak czy inaczej, europejski standard ładowania będzie zupełnie nieistotny, gdy wejdzie w życie.

Produkować: Koncepcje iPhone

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych do zarabiania dochodu. Więcej.


Aby uzyskać więcej informacji o Apple, zobacz 9to5Mac na YouTube:

READ  Skarga Amazona do Apple dotycząca fakespota prowadzi do demontażu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *