Connect with us

Zabawa

Instagram i Facebook opóźniają pobieranie prowizji od twórców do 2024 r.

Published

on

Instagram oraz Facebook według prezesa Meta, zacznie ciąć zarobki twórców w 2024 roku, rok później niż pierwotnie planowano Mark Zuckerberg.

Obie platformy społecznościowe otrzymują prowizję od ofert, takich jak subskrypcje dla fanów, płatne wydarzenia, odznaki i platforma biuletynów firmy oraz biuletyn konkurenta Substack, który obecnie pozwala programistom zachować wszystkie swoje zarobki z tych platform. Chociaż Meta nie ujawniła, jaki procent przychodów ostatecznie zgarnie, Zuckerberg powiedział wcześniej, że będzie mniej niż 30 procent.

Więcej od The Hollywood Reporter

Dyrektor powiedział również, że Instagram i Facebook rozszerzą swój program nagród Reels na większą liczbę twórców i pozwolą im zarabiać na swoich krótkich filmach na obu platformach. Konkretnie na Instagramie Zuckerberg powiedział, że firma testuje rynek twórców, który pozwoli markom i twórcom na interakcję w celu sponsorowania i innych możliwości biznesowych – usługi, która pobiera stronę bezpośrednio z TikTok, który ma własny rynek dla marketerów i ofert dla twórców .

Aktualizacje dotyczące zarabiania przez twórców mogą pomóc Instagramowi i Facebookowi w zdobyciu popularności wśród twórców, ponieważ firma ma do czynienia z silną konkurencją ze strony rywali, takich jak TikTok i YouTube. Ogłoszenie pojawia się również na dzień przed wyjazdem Meta na VidCon – wielkie czterodniowe wydarzenie dla influencerów w Anaheim – i oczekuje się, że będzie silne promować swoje oferty Reels i VR do uczestników.

„Zmierzamy w kierunku przyszłości, w której więcej osób będzie mogło wykonywać twórczą pracę, którą lubią, i chcę, aby platformy takie jak nasza pomogły to osiągnąć” – napisał Zuckerberg we wtorek na Facebooku Poczta Ogłaszamy aktualizacje dla twórców.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

READ  Lisa Wilkinson napada na premier NSW Gladys Berejiklian w The Project
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.