Connect with us

Zabawa

Instagram i Facebook opóźniają pobieranie prowizji od twórców do 2024 r.

Published

on

Instagram oraz Facebook według prezesa Meta, zacznie ciąć zarobki twórców w 2024 roku, rok później niż pierwotnie planowano Mark Zuckerberg.

Obie platformy społecznościowe otrzymują prowizję od ofert, takich jak subskrypcje dla fanów, płatne wydarzenia, odznaki i platforma biuletynów firmy oraz biuletyn konkurenta Substack, który obecnie pozwala programistom zachować wszystkie swoje zarobki z tych platform. Chociaż Meta nie ujawniła, jaki procent przychodów ostatecznie zgarnie, Zuckerberg powiedział wcześniej, że będzie mniej niż 30 procent.

Więcej od The Hollywood Reporter

Dyrektor powiedział również, że Instagram i Facebook rozszerzą swój program nagród Reels na większą liczbę twórców i pozwolą im zarabiać na swoich krótkich filmach na obu platformach. Konkretnie na Instagramie Zuckerberg powiedział, że firma testuje rynek twórców, który pozwoli markom i twórcom na interakcję w celu sponsorowania i innych możliwości biznesowych – usługi, która pobiera stronę bezpośrednio z TikTok, który ma własny rynek dla marketerów i ofert dla twórców .

Aktualizacje dotyczące zarabiania przez twórców mogą pomóc Instagramowi i Facebookowi w zdobyciu popularności wśród twórców, ponieważ firma ma do czynienia z silną konkurencją ze strony rywali, takich jak TikTok i YouTube. Ogłoszenie pojawia się również na dzień przed wyjazdem Meta na VidCon – wielkie czterodniowe wydarzenie dla influencerów w Anaheim – i oczekuje się, że będzie silne promować swoje oferty Reels i VR do uczestników.

„Zmierzamy w kierunku przyszłości, w której więcej osób będzie mogło wykonywać twórczą pracę, którą lubią, i chcę, aby platformy takie jak nasza pomogły to osiągnąć” – napisał Zuckerberg we wtorek na Facebooku Poczta Ogłaszamy aktualizacje dla twórców.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

READ  Jessica Frances Dukes, Alastair Mackenzie, Debi Mazar dołączają do „Object Permanence” (EXCLUSIVE)
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *