Connect with us

Zabawa

Robert Schenkkan zaadaptował For These I Love jako limitowany serial – The Hollywood Reporter

Published

on

Adaptacja bestsellera Martina Graya autorstwa The Hideaway Entertainment Dla tych, których kochałem znalazł autora.

Robert Schenkkan, współscenarzysta filmu Zadzior piły do ​​metalu i zwycięzca Tony za jego organiczny dramat Lyndona Bainesa Johnsona Do samego końca, opracuje i napisze scenariusz do limitowanej serii opartej na historii życia Martina Graya. Schenkkan wykona również i zaadaptuje bestsellerową książkę napisaną przez ojca Jonathana Graya, założyciela i dyrektora generalnego The Hideaway Entertainment.

Martin Gray przeżył Holokaust i zbudował dla siebie nowe życie w powojennym Nowym Jorku i Francji. Książka Dla tych, których kocham został zaadaptowany na francuski film fabularny w 1983 roku, który zdobył dwie nominacje do Cezara, w tym aktorską aluzję do Michaela Yorka.

Schenkkan zaoferuje mały ekran i nową wersję książki Martina Graya, również wyprodukowaną przez Jonathana Graya i Matthew Rhodesa dla The Hideaway Entertainment. Serial skupia się na Grayu jako 17-letnim rosyjsko-polskim Żydu, który został zmuszony do wjazdu do warszawskiego getta, gdy II wojna światowa uderzyła w Polskę.

Bohaterski Martin Gray postanowił uniknąć zemsty, gniewu i urazy i wybrał nadzieję i optymizm, aby uniknąć schwytania i przeżyć Holokaust, kiedy został sprytnym przemytnikiem, bojownikiem ruchu oporu i oficerem wojskowym. Dla tych, których kochałem wspomina młodego mężczyznę, który widział śmierć własnej rodziny w obozie zagłady w Treblince, ale znalazł sposób na ucieczkę i awans jako powojenny imigrant w Nowym Jorku.

Tam Martin Gray zbudował dobrze prosperujący antykwariat i założył rodzinę, by później stracić żonę i czwórkę dzieci w tragicznym pożarze. Ale znowu, Dla tych, których kocham portretuje Martina Graya, który wybiera życie i zakłada nową rodzinę we Francji.

„Podczas gdy nienawiść, antysemityzm i rasizm niestety żyją dziś w zbyt wielu formach na całym świecie, możemy wyciągnąć lekcję od Martina i wybrać światło, a nie ciemność” – mówi Hideaway Entertainment o projekcie.

READ  Kate, książę Karol oddaj hołd ocalałym z Holokaustu

Projekt limitowanej serii pojawia się, gdy Hideaway Entertainment przechodzi od dużych kosztów budżetowych do bardziej intymnych dramatów filmowych, a teraz telewizji.

Schenkkan otrzymał nagrodę Pulitzera za dramat w 1992 roku Cykl Kentucky. Inne jego prace to biodrama LBJ Tony-Winning Do samego końca, a jego usługi pisarskie obejmują Cichy Amerykanin dla Miramax i Pacyfik, miniserialu, który napisał i współprodukował dla HBO.

Schenkkan dostosowany Do samego końca dla HBO, w którym wystąpił Bryan Cranston jako LBJ i był nominowany do ośmiu nagród Emmy. Był współautorem filmu Lionsgate Zadzior piły do ​​metalu z Andrew Knightem w reżyserii Mela Gibsona.

Schenkkan ostatnio pisał Światła piątkowej nocy dla Universalu w reżyserii Davida Gordona Greena oraz unia dla Amazona i Josepha Gordona Levitta. Jego film fabularny Zaginiony lotnik jest rozwijany w Amazon, związany z Jake Gyllenhaal.

Dla tych, których kochałem Limitowana seria Hideaway Entertainment jest nadzorowana przez Kristy Grisham jako producenta wykonawczego i Ryana Cassellsa jako współproducenta. Louis Godfroi będzie także współproducentem.

Książka pierwotnie wydana w 1971 r. Dla tych, których kochałem, napisany przez Martina Graya i Maxa Gallo, sprzedał się na całym świecie w ponad pięciu milionach egzemplarzy i został przetłumaczony na 26 języków. Adaptacja serii limitowanej jest reprezentowana przez CAA.

Robert Schenkkan jest reprezentowany przez Mosaic i United Talent Agency.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *