Connect with us

Gospodarka

Inflacja w Polsce spadnie w grudniu

Published

on

Regionalne dzisiaj

Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., Godz.

Zdjęcie: noppawan09 / Shutterstock.com

W grudniu inflacja cen konsumenckich w Polsce spadła trzeci miesiąc z rzędu – podały wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie (WNP) w zeszłym tygodniu.

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w grudniu o 2,3% r / r, po wzroście o 3% w listopadzie.

W grudniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych rosły o 0,7% rocznie, a ceny energii elektrycznej, gazu i innych paliw o 4,6%. Tymczasem ceny paliw w transporcie spadły o 9,4%. Miesięczne ceny konsumpcyjne wzrosły w grudniu o 0,1%.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przynosić Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, prezentowane zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentują z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Polska pomaga firmom dotkniętym rosnącymi cenami energii – Famagusta Gazette
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *