Connect with us

Świat

6 Park Rangers wpadło w zasadzkę i zabiło w rezerwacie goryli w Kongo

Published

on

NAIROBI, Kenia – Co najmniej sześciu strażników zostało zaatakowanych i zabitych w Parku Narodowym Virunga w Demokratycznej Republice Konga, jak powiedzieli urzędnicy parku, część fali przemocy, która nęka najstarszy w Afryce Parkuj i nadal zagrażaj domowi około jednej trzeciej goryli górskich na świecie.

Urzędnicy przypisali atak w niedzielę Mai-Mai Fighters, parasolowej nazwie luźno powiązanej grupy lokalnych milicji walczących o władzę i zasoby we wschodnim Kongu.

Park od lat był miejscem powtarzających się ataków rebeliantów i grup milicji, a także kłusowników i drwali. co zaowocowało zabiciem setek strażników.

Ostatni atak miał miejsce zaledwie rok po napastnikach 17 osób zginęło, w tym 12 strażników, w parku. Dyrektor parku Emmanuel de Merode został postrzelony i ranny w 2014 roku. Turyści zostali porwani podczas wizyty w parku narodowym.

Park Narodowy Virunga został założony w 1925 roku jako pierwszy park narodowy w Afryce i znajduje się na powierzchni 3000 kilometrów kwadratowych z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, gęstymi lasami i bezprecedensową różnorodnością biologiczną.

Znany jako dom dla osób zagrożonych górskie gorylePark jest także domem dla setek gatunków ptaków, gadów i ssaków. W 1979 roku park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Atak na strażników w wieku od 25 do 30 lat miał miejsce podczas patrolowania parku pieszo około godziny 7:30. powiedział w oświadczeniuw pobliżu miasta Kabuendo, wzdłuż centralnej części rezerwatu Virunga. Strażnicy byli „zaskoczeni” i „nie mieli okazji się bronić”.

Strażnicy pracowali dla Kongijskiego Instytutu Ochrony Przyrody, agencji rządowej odpowiedzialnej za ochronę obszarów chronionych w Kongu.

W niedzielę urzędnicy parku opłakiwali „tragiczne ofiary śmiertelne” wśród strażników, mówiąc, że „pracują niestrudzenie i z oddaniem, aby chronić zarówno park, jak i sąsiednie społeczności przed tyranią grup zbrojnych”.

„Twoja ofiara nie zostanie zapomniana ani daremna” – głosi oświadczenie.

READ  Republika Czeska. Protest przeciwko Covidom przerodził się w zamieszki. 20 osób zostało rannych | Wiadomości ze świata

Ponadto strażnik został poważnie ranny w ataku i podobno został przewieziony do szpitala w Gomie, stolicy regionu Kiwu Północnego we wschodnim Kongu. „Jego obrażenia nie są już uważane za zagrażające życiu” – powiedzieli przedstawiciele parku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *