Connect with us

Gospodarka

Inflacja w Polsce spada, jak szacowano w listopadzie

Published

on

Regionalne dzisiaj

Czwartek, 17 grudnia 2020, godz.12: 30

Zdjęcie: kolbet / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce spadła w listopadzie, zgodnie z pierwotnymi szacunkami, według ostatecznych danych GUS z Warszawy (WNP) we wtorek.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w listopadzie o 3,0% r / r, po wzroście szacowanym o 3,1% w październiku. Ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw rosły w listopadzie o 7,4% rocznie, a restauracji i hoteli o 5,8%.

Koszty edukacji i transportu wzrosły odpowiednio o 5,7% i 5,5%. Tymczasem ceny paliw w transporcie spadły o 4,4%. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny konsumpcyjne wzrosły w listopadzie o 0,1% w porównaniu z miesiącem poprzednim. Według pierwszych szacunków ceny pozostały bez zmian.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Zmiany w programie Rodzina 500 plus. Decyzja zostanie podjęta najpóźniej do czerwca. Czy niektórzy ludzie utracą korzyści z powodu pandemii? [11.10.2020]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *