Connect with us

Świat

Indonezja: Usunięcie latawca Komodo z placu budowy wywołało kontrowersje

Published

on

fotografia z placu budowy Grupa aktywistów „Save Komodo Now” została opublikowana w mediach społecznościowych w weekend. W odpowiedzi władze Parku Narodowego Komodo w Indonezji zamknęły jeden z tamtejszych parków Ośrodki wypoczynkowe i zabronione fotografowanie.

Jednak kontrowersyjna fotografia rozprzestrzeniła się w Internecie, a internauci i obrońcy praw zwierząt zabrali głos Martwi się o przyszłość smoków. Do środy prawie 365 tys. Ludzie podpisali petycję z prośbą o to Cofnięcie pozwoleń na budowę na terenie chronionym.

Warany z Komodo

Są to smoki z Komodo, czasami nazywane „smokami” jedna z największych jaszczurek na świeciepojawić się tylko na kilku wyspach Indonezja na Bliskim Wschodzie. Mogą mieć około dziesięciu stóp długości. Aby chronić te gigantyczne gady, w 1980 roku założono 1800 kilometrów kwadratowych Park Narodowy Komodoskładający się z wysp Komodo, Rinca i Padar oraz 26 mniejszych wysp. Większość smoków żyje na pierwszej wyspie około 1700 roku.

W 2019 roku zarząd parku ogłosił planuje całkowite zamknięcie wyspy Komodo i wyparcie stamtąd dwóch tysięcy rdzennych mieszkańców. Odwiedził wyspę rok wcześniej 176 tys. goście. Ostatecznie władze parku wycofały się z radykalnego planu i zaproponowały – w celu ograniczenia masowej turystyki Wprowadzenie opłaty 1000 zł dla gości dol. Jednocześnie jednak zapowiedzieli budowę infrastruktury turystycznej na sąsiedniej wyspie Rincagdzie żyje około tysiąca gigantycznych jaszczurek.

We wrześniu architekci opublikowali tam duży projekt na Instagramie Betonowa struktura, i pod wideo Nagraliście ścieżkę dźwiękową z filmu Stevena Spielberga „Jurassic Park”. Istnieje m. In. Kompleks, którego budowa ma się zakończyć w czerwcu z przystanią promową, platformą widokową i punktem informacji turystycznej.

Po kontrowersjach wokół zdjęć z placu budowy, ministerstwa środowiska i robót publicznych Indonezji stwierdziły, że ochrona gadów na wyspie. Wysoki rangą minister środowiska Wiratno zapewnił we wtorek strażników parku, że prace budowlane nie zagrażają żadnym latawcom.

READ  Podcast o polityce: Czy Joe Biden miał szczęście w 2020 roku?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *