Connect with us

Świat

W odpowiedzi na śmierć Nawalnego administracja Bidena nałoży sankcje na ponad 500 celów

Published

on

W odpowiedzi na śmierć Nawalnego administracja Bidena nałoży sankcje na ponad 500 celów

Manuela Balce’a Ceneta/AP

W czwartek prezydent USA Joe Biden przemawia do mediów w San Francisco.CNN

W piątek administracja Bidena nałoży nową listę sankcji na ponad 500 celów w odpowiedzi na śmierć działacza opozycji Aleksiej Nawalny i w wigilię Dwuletnia wojna Rosji na Ukrainie, Zdaniem urzędnika skarbowego.

Sankcje stanowią najnowszy krok administracji mający na celu nałożenie konsekwencji na Rosję w obliczu rosnących napięć między obydwoma krajami.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan powiedział we wtorek, że nowe środki stanowią „kompleksowy pakiet” obejmujący szeroki zakres elementów związanych z rosyjską bazą przemysłową obronną i strumieniami dochodów rosyjskiej gospodarki, które wspierają „maszynę wojenną” tego kraju. . ”

Prezydent Joe Biden ogłosiła sankcje wczesnym wieczorem, twierdząc, że prezydent Rosji Władimir Putin jest „odpowiedzialny” za śmierć Nawalnego. Komentarze pojawiły się wkrótce po jego spotkaniu w San Francisco z wdową i córką po Nawalnym.

Biden wielokrotnie potępiał i krytykował Putina „szalony szloch” Według reporterów Pool podróżujących z prezydentem USA w środę podczas zbiórki pieniędzy w San Francisco.

„Mamy szalony szloch, ten facet, Putin i inni. Zawsze musimy się martwić konfliktem nuklearnym. Ale egzystencjalnym zagrożeniem dla ludzkości jest klimat” – powiedział Biden zgromadzonym na zbiórce pieniędzy. Kreml odpowiedział, stwierdzając, że uwagi Bidena były „wielkim wstydem” dla Stanów Zjednoczonych.

Sullivan określił pakiet jako „kolejny zwrot” po osłabieniu zachodnich sankcji wobec Moskwy od początku wojny na Ukrainie. Chociaż sankcje te zaszkodziły rosyjskiej gospodarce, nie powstrzymały Putina od kontynuowania inwazji.

Stany Zjednoczone wraz z innymi zachodnimi rządami nałożyły w ostatnich latach szereg sankcji na Rosję, ale Rosja się do nich dostosowała. Putin zaczął się cieszyć z oporu Rosji wobec sankcji międzynarodowych, których wprowadzenie w życie zajmuje trochę czasu.

READ  Europa Zachodnia została zniszczona przez pożary, gdy fale upałów zabiły setki osób

Urzędnicy amerykańscy byli Pracujemy nad nowym pakietem sankcji Wyższy urzędnik amerykański powiedział, że urzędnicy amerykańscy podjęli działania wobec Rosji przed śmiercią Nawalnego i rozszerzyli je po śmierci lidera opozycji. Dodał, że urzędnicy amerykańscy koordynowali prace nad nowym pakietem z partnerami europejskimi.

Reutera pierwszy zgłoszony liczba celów objętych sankcjami.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *