Connect with us

Świat

Indonezja przygotowuje się na pogłębiającą się epidemię COVID-19

Published

on

15 lipca (Reuters) – Indonezja przygotowuje się do nasilenia się epidemii COVID-19 po prawie pionowym wzroście liczby przypadków, powiedział w czwartek starszy minister, ostrzegając, że infekcje postępują szybciej ze względu na bardziej zjadliwy wariant Delta niż oczekiwano.

Czwarty najbardziej zaludniony kraj na świecie walczy o spowolnienie transmisji wirusa pomimo najsurowszych dotychczasowych ograniczeń mobilności.

Liczba ponad 54 000 przypadków w środę była ostatnim z wielu rekordów w ostatnim miesiącu i ponad dziesięciokrotnością liczby infekcji na początku czerwca.

Podczas transmitowanej na żywo konferencji prasowej starszy minister Luhut Pandjaitan powiedział, że liczba przypadków COVID-19 może wzrosnąć, ponieważ wariant Delta zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach ma od dwóch do trzech tygodni okres inkubacji.

„Jesteśmy już w naszym najgorszym scenariuszu” – powiedział Luhut.

„Jeśli mówimy o 60 000 (przypadków dziennie) lub trochę więcej, wszystko jest w porządku. Nie liczymy na 100 000, ale nawet jeśli tam dotrzemy, przygotujemy się na to – dodał.

Powiedział, że rząd przekształcił kilka budynków w miejsca izolacyjne, rozmieścił nowo przeszkolonych lekarzy i pielęgniarki do leczenia pacjentów z COVID-19 oraz importował leki lecznicze i tlen.

Szpitale na najbardziej zaludnionej wyspie Jawa w Indonezji zostały w ciągu ostatnich kilku tygodni zalane, wiele osób walczyło o leczenie, a setki zmarło w wyniku samoizolacji.

Przypadki i obłożenie łóżek wzrosły również w niektórych częściach Sumatry i Kalimantanu, a także w bardziej odległych regionach, takich jak Papua Zachodnia, gdzie placówki służby zdrowia są gorzej przygotowane do radzenia sobie z epidemią.

Luhut powiedział również, że szczepionka była mniej skuteczna przeciwko odmianie Delta, która była odpowiedzialna za większość infekcji na wyspie Jawa, ale wezwał ludzi do zaszczepienia się, aby zapobiec poważnym chorobom i śmierci.

Powiedział, że rząd analizuje sytuację i zdecyduje, czy przedłużyć obecne ograniczenia związane z koronawirusem, które wygasają 20 lipca.

READ  Donald Trump Jr. „Pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem”

W osobnym oświadczeniu krajowa grupa zadaniowa COVID-19 stwierdziła, że ​​protokoły zdrowotne były słabo przestrzegane pomimo ograniczeń mobilności.

Raport Gayatri Suroyo i Stanleya Widianto Edycja Eda Daviesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *