Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska stoi przed czwartą falą COVID-19 w związku z obowiązkowymi użądleniami

Published

on

Ludzie ustawiają się w kolejce przed centrum masowych szczepień, aby otrzymać szczepienie Johnson & Johnson na COVID-19 2 maja 2021 r. w Krakowie.

Agencja Gazeta / Reuters

Polska może wprowadzić obowiązek szczepień dla niektórych osób z wysokim ryzykiem COVID-19, aby powstrzymać możliwy nowy wzrost infekcji od sierpnia, powiedział we wtorek minister zdrowia.

Kraj, w którym mieszka około 38 milionów ludzi, w pełni zaszczepił 12,8 miliona ludzi, ale władze ostrzegają przed problemami z przekonaniem do szczepień tych, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni.

„Niestety mamy wrażenie, że osiągnęliśmy pewną górną granicę – trudno przekonać tych, którzy nie są przekonani, bo wszystkie argumenty i innego rodzaju środki zostały już podjęte” – powiedział w rozmowie z katolicką rozgłośnią Radio Plus Adam Niedzielski. .

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Mówimy o scenariuszach takich jak wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla tych, którzy są najbardziej narażeni na poważne konsekwencje COVID-19 – mówimy o seniorach, ale przede wszystkim o lekarzach” – powiedział.

Niedzielski zauważył, że w Wielkiej Brytanii nasiliły się infekcje wywołane wysoce zaraźliwym wariantem Delta.

„To, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, dzieje się tutaj około dwa miesiące później… w naszym przypadku istnieje możliwość, że czwarta fala może wystąpić w drugiej połowie sierpnia” – powiedział.

Niedzielski powiedział później, że wskaźniki szczepień w różnych regionach będą czynnikiem decydującym o dalszych ograniczeniach w miarę wzrostu liczby przypadków.

„Wcześniej mapa restrykcji opierała się na liczbie nowych infekcji… teraz dodatkowym parametrem, który będziemy brać pod uwagę, będzie poziom szczepień” – powiedział na konferencji prasowej.

Polska zgłosiła we wtorek 123 nowe przypadki COVID-19, co stanowi ułamek liczby w szczytowym okresie trzeciej fali wiosną, kiedy liczba dziennych przypadków przekroczyła 35 000.

READ  11 listopada 2020 - czy sklepy będą otwarte w Święto Niepodległości?

Łącznie w Polsce odnotowano 2 879 811 zakażeń COVID-19 i 75 005 zgonów.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Nasze biuletyny o porannych i wieczornych aktualizacjach są pisane przez redaktorów serwisu Globe i zawierają krótkie podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *