Connect with us

Świat

Indie intensyfikują walkę z zanieczyszczeniami w stolicy poprzez zawieszenie elektrowni

Published

on

NEW DELHI, 17 listopada (Reuters) – Indie zintensyfikowały w środę wysiłki na rzecz zwalczania wysokiego poziomu zanieczyszczenia w New Delhi, który zagraża życiu mieszkańców i innych osób znajdujących się w pobliżu, i nakazały tymczasowe zawieszenie pięciu elektrowni na dłuższe zamykanie szkół.

New Delhi, jedna z najbardziej zanieczyszczonych stolic świata, każdego roku walczy z chronicznym zimowym smogiem, ponieważ spadające temperatury zatrzymują śmiertelne zanieczyszczenia z elektrowni poza miastem, a także spaliny samochodowe i śmieci na zewnątrz.

Środowy wskaźnik jakości powietrza wynoszący 386 w skali 500 wskazywał na „bardzo złe” warunki, które zagrażają chorobom układu oddechowego przy długotrwałym narażeniu, chociaż na początku tego miesiąca przy „poważnej” wartości 499, nawet zdrowi ludzie byli zagrożeni.

Nakaz tymczasowego zamknięcia pięciu elektrowni węglowych w okolicach New Delhi wyszedł od komisji Federalnego Ministerstwa Środowiska.

Istnieje „konieczna” potrzeba zapewnienia, aby jakość powietrza nie uległa dalszemu pogorszeniu, stwierdziła w swoim zamówieniu komisja ds. zarządzania jakością powietrza ministerstwa.

Panel, który zakazał ciężarówek przewożących nieistotne towary i wstrzymał budowę w Delhi i sąsiednich miastach, przedłużył także do odwołania zamknięcia szkół zamówionych przez rząd Delhi na tydzień w ubiegłą sobotę.

Dodała, że ​​co najmniej połowa pracowników rządowych powinna pracować w domu do 21 listopada.

Listopad zwykle przynosi pogorszenie zanieczyszczenia ze wzrostem stężenia drobnych cząstek w powietrzu, po części dlatego, że rolnicy spalają odpady z upraw przed ponownym zasiewem.

Znane jako PM 2,5 ze względu na rozmiar 2,5 mikrometra, cząsteczki są wystarczająco małe, aby dostać się do krwioobiegu po dotarciu do płuc.

„NATURA DO OCALENIA”

Sąd Najwyższy skrytykował w środę rząd za brak nakazów „pracy z domu” w miastach pod stolicą, skupiając się jedynie na tymczasowym zakazie dla ciężarówek.

Na przykład satelickie miasto Gurugram na obrzeżach New Delhi ma słabe obiekty publiczne i zakurzone drogi, chociaż ma tam siedzibę kilka światowej klasy firm.

READ  Indie świętują 1 miliard dawek szczepionki COVID-19 śpiewając i tańcząc

W tym tygodniu sąd zwrócił się do ministerstwa o zaproponowanie środków mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia w północnych Indiach.

Zgwałcił również urzędników państwowych za niemożność zmniejszenia zanieczyszczenia w 20-milionowym mieście, które prawie każdej zimy znosi toksyczne powietrze.

„Zasadniczo chcesz powiedzieć do 21 listopada, że ​​natura przyjdzie ci z pomocą” – powiedziała sędzia Surya Kant, jeden z trzech sędziów, odnosząc się do oczekiwań rządu, że warunki smogowe złagodzą się, gdy pogoda zmieni się w sprzyjający tydzień.

Reportaż Nehy Arory i Mayanka Bhardwaja; Dodatkowe pokrycie z Suchitra Mohanty; Montaż przez Christiana Schmollingera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *