Connect with us

Najważniejsze wiadomości

IMGW ostrzega przed silnymi mrozami. „Będzie ostry i niebezpieczny.” Rekord padł już w Bieszczadach

Published

on

W nocy ze środy na czwartek znowu „zamarznie”, a najgorzej będzie na południu Polski – poinformował Instytut Gospodarki Wodnej i Gospodarki Wodnej. „U podnóża Bieszczad i Beskidu Niskiego, a także na Podhalu temperatura powietrza lokalnie może spaść do -16 st., -14 st. W najbliższych dniach będzie to ostatnia taka mroźna noc” – podają prognozy pogody.

Obejrzyj wideo
Alaska. Mężczyzna, który zaginął od kilku tygodni, został znaleziony w lesie. Zdeptał „SOS” na śniegu

IMGW ostrzega: nadchodzi silny mróz. „Będzie ślisko i niebezpiecznie”

IMGW wydała ostrzeżenia pierwszego stopnia o niskich temperaturach. Dotyczą one możliwości lokalnych opadów marznących powodujących czarny lód i dotyczą województwa opolskiego oraz wschodnich powiatów województwa. Dolny Śląsk do 14:00 w czwartek. Kierowcy proszeni są o szczególną ostrożność. „Będzie ślisko i niebezpiecznie. Uważaj na drogach!” – ostrzega IMGW.

Od środy od 21:00 do czwartku do 9:00 wyświetlane jest również ostrzeżenie I stopnia o silnych mrozach na terenach przygranicznych – od Nowego Targu po Bieszczady. Prognozy pogody przewidują, że temperatura może spaść tam do -16 stopni. W tym regionie spodziewane są również średnie prędkości wiatru do 10 kilometrów na godzinę.

Rekord najniższej temperatury w tym roku właśnie został pobity – zanotowano go w Bieszczadach, gdzie termometry na stacji Żubracze wskazywały -18,2 st. C w nocy z wtorku na środę. „To najniższa temperatura zmierzona na naszych stacjach w tym roku! Drugą najniższą wartość odnotowano w Poroninie i wyniosła -17,2 st. C 8 lutego 2020 r.” – poinformowali prognozy pogody.

Od piątku jednak czeka nas zmiana pogody – według IMGE napływa bardzo ciepłe powietrze z południowej Europy. Temperatura gwałtownie wzrośnie, a wraz z nią wiać będzie silny i porywisty wiatr. W górach prognozowana jest pogoda w górach.

READ  Mercedes-Benz wykorzystuje nastrojowe oświetlenie modelu Klasy T do badania nastrojów w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *