Connect with us

Nauka

Ikea UK traci 33 miliony funtów po zamknięciu sklepów przez prawie trzy miesiące | Ikea

Published

on

Brytyjski biznes Ikea spadł w zeszłym roku o prawie 33 miliony funtów po tym, jak został zmuszony do zamknięcia sklepów na prawie trzy miesiące podczas pandemii.

Największy na świecie sprzedawca mebli powiedział, że sprzedaż w Wielkiej Brytanii spadła o ponad 10%, do 1,9 miliarda funtów w ciągu roku do 31 sierpnia, chociaż sprzedaż internetowa wzrosła o prawie jedną trzecią.

Ikea przyznała, że ​​miała problemy z zaspokojeniem popytu na dostawy do domu, pomimo przekształcania sklepów w centra dystrybucji zamówień online podczas bloków ulicznych.

Peter Jelkeby, menedżer ds. Sprzedaży detalicznej Ikea w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział, że straty przed opodatkowaniem wzrosły z 2,5 mln GBP do prawie 33 mln GBP w 2019 r., Ponieważ grupa została zmuszona do zamykania sklepów na trzy miesiące i inwestowania w infrastrukturę, aby dostarczać towary do domu.

„Mieliśmy dobry występ przed blokadą i jestem dumny z tego, jak odporni byliśmy” – powiedział.

Spadek sprzedaży nastąpił pomimo mocnego roku dla branży dekoracyjnej i majsterkowania, kiedy to rodziny remontowały swoje mieszkania i domy, aby dostosować się do studiów i pracy z domu.

Sprzedaż obrazów ściennych podwoiła się, a liczba wyszukiwań małych stolików w witrynie Ikea wzrosła czterokrotnie, ponieważ Wielka Brytania przygotowywała się do wideokonferencji w domu.

Jelkeby powiedział, że sieć przyspieszyła wprowadzenie opcji „kliknij i odbierz” we wszystkich sklepach oraz kliknij i dostarcz do punktów dostawy DPD „w roku, w którym życie w domu nigdy nie było ważniejsze”.

Powiedział, że Ikea wypłaciła swoim pracownikom 100% ich wynagrodzenia podczas blokad, a niektórzy pracownicy sklepu zostali przekwalifikowani do przetwarzania zamówień online. Jednak grupa zamroziła płace pracowników do września, co oznacza, że ​​nie podwyższyła wynagrodzeń najniższych wypłacanych zgodnie z płacą minimalną w zeszłym miesiącu, pomimo akredytacji do niezależnie zweryfikowanego środka płatniczego od kilku lat. Firma poinformowała, że ​​jej akredytacja została „wstrzymana”.

READ  Biden oskarża Trumpa o kłamstwa koronawirusa, gdy prezydent naciska na szybki harmonogram szczepień

Jelkeby powiedział, że Ikea inwestuje w sklepy, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi, gdy zostaną ponownie otwarte w kwietniu, i jesienią doda punkt sprzedaży w Hammersmith w zachodnim Londynie.

Powiedział, że Ikea pozostaje „zaangażowana w inwestowanie w lokalizacje, które sprawiają, że Ikea jest bardziej dostępna” po zamknięciu pełnego sklepu w Coventry i dwóch małych sklepów w Londynie.

Zarejestruj się, aby otrzymywać codzienny e-mail Business Today

W środę amerykański właściciel sklepu z artykułami domowymi i modowymi TK Maxx poinformował, że jego międzynarodowa firma, prowadzona przez silną brytyjską sieć, spadła do straty w wysokości 504 milionów dolarów (357 milionów funtów) w ciągu roku do 30 stycznia, a zysk wyniósł 307 milionów rok wcześniej.

TJX Companies stwierdziła, że ​​sprzedaż jej międzynarodowych firm, które obejmują również sklepy w Australii, Austrii, Niemczech, Irlandii i Polsce, spadła o jedną trzecią, do 3,8 miliarda dolarów, po tym jak przez kilka miesięcy byli zmuszeni do zamykania sklepów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *