Connect with us

Sport

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: rzucający dyskiem Vinod Kumar traci brązowy medal i zostaje uznany za nieodpowiedniego w przypadku ponownej oceny klasyfikacji | Olimpia

Published

on

41-letni zawodnik BSF oddał w niedzielę najlepszy rzut na 19,91 m i był trzeci za Piotrem Kosewiczem (20,02 m) z Polski i Velimirem Sandorem (19,98 m) z Chorwacji.

Indyjski parabuntownik Vinod Kumar stracił brązowy medal w rzucie dyskiem F52 mężczyzn po tym, jak został uznany za „niekwalifikującego się” w klasyfikacji niepełnosprawności. Organizatorzy potwierdzili rozwój w poniedziałek oficjalnym oświadczeniem delegatów technicznych.

„Wynik imprezy został zmieniony po ocenie klasyfikacyjnej w zawodach.

„Po obserwacji klasyfikacyjnej w zawodach i późniejszej ponownej ocenie przez komisję klasyfikacyjną, komisja nie była w stanie przypisać klasy sportowej zawodnikowi Vinodowi Kumarowi z NPC India i zawodnik został oznaczony jako nieukończona klasyfikacja (CNC)” czytamy w oświadczeniu.

„Zawodnik nie kwalifikuje się zatem do męskiego wyścigu o medale F52 Discus Medal Race, a jego wyniki w tych zawodach będą nieważne” – dodał.

41-letni zawodnik BSF oddał w niedzielę najlepszy rzut na 19,91 m i był trzeci za Piotrem Kosewiczem (20,02 m) z Polski i Velimirem Sandorem (19,98 m) z Chorwacji.

F52 jest przeznaczony dla sportowców z ograniczoną siłą mięśni, ograniczonym zakresem ruchu, niedoborem kończyn lub różnicą długości nóg, dla sportowców, którzy rywalizują w pozycji siedzącej z urazami rdzenia szyjnego, rdzenia kręgowego, amputacjami i dysfunkcjami.

Parasporterzy są klasyfikowani według rodzaju i stopnia niepełnosprawności. System klasyfikacji pozwala sportowcom konkurować z osobami o podobnym poziomie zaawansowania.

Klasyfikacja Vinoda została przeprowadzona 22 sierpnia.

(Z wejściami PTI)

Blisko

READ  Indie z powodzeniem startują w młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie | Wiadomości bokserskie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *