Connect with us

Sport

Dziennik opublikował wiadomość, że walka Ali i Liston miała się odbyć w Lewiston

Published

on

Dziennik opublikował wiadomość, że walka Ali i Liston miała się odbyć w Lewiston

Dwóch zawodników we wstępnym meczu przed walką Muhammada Ali-Sonny List w 1965 w Central Maine Youth Center, obecnie znanym jako The Colisee, w Lewiston w 1965. Powiązane zdjęcie akt prasowych

Lewiston ma być stolicą walki o mistrzostwo wagi ciężkiej Clay-Liston 25 maja, zgodnie ze wszystkimi raportami otrzymanymi przez Journal od czasu publikacji prasy.

Faktyczne ogłoszenie walki o mistrzostwo świata miało zostać dokonane na specjalnej konferencji prasowej gubernatora Maine Johna H. Reeda w Kapitolu tego popołudnia o 16:00.

Saul Feldman, prezes Poland Spring Hotels, powiedział dziennikowi po spotkaniach z przedstawicielami Inter-Continental Promotions, Inc. i Tele-Cast: „Lewiston wszystko gotowe”.

Feldman powiedział, że walka odbędzie się w Central Maine Youth Center. Birch Street Arena może pomieścić 2800 miejsc siedzących podczas meczów hokejowych, ale najwyraźniej można ją zwiększyć do 5000, korzystając z parteru.

Wydaje się, że Ojcowie Dominikanie, którzy są właścicielami Centrum Młodzieży Central Maine, nie zostali powiadomieni o walce z Clay Liston na ich arenie.

Potwierdzając najnowsze doniesienia o walce w Lewiston, redaktor sportowy Louisville Times, Dean Egles, zadzwonił dziś po południu do czasopisma, aby zapytać o rezerwacje hotelowe.

„Wiem, że Lewiston to świetne miasto do walki” – powiedział, dodając, że uważa, że ​​Lewiston to świetne miejsce do walki.

TRENING GLINOWY TUTAJ

Feldman poinformował, że zorganizuje obóz treningowy dla jednego z głównych bokserów „a może to być Cassius Clay”, który jest broniącym tytułu mistrzem.

Recepcjonista hotelowy ujawnił, że wczoraj w nocy nie spał z Inter-Continental Promotions i Tele-Cast, a dziś rano miał spotkania. Grupa składała się z pięciu osób.

Tele-Cast to grupa odpowiedzialna za promocję wydarzenia w telewizji przemysłowej, powiedział Feldman. Zauważył, że urzędnicy telewizyjni konsultowali się z pracownikami WMTW-TV, stacji Maine należącej do osobowości telewizyjnej Jacka Parra, która znajduje się w pobliżu obiektu Poland Spring.

Chociaż konwenty są zaplanowane, Feldman powiedział, że będzie w stanie przyjąć tych, którzy przyjadą do Maine, aby zobaczyć walkę. Przewiduje, że największą grupą podróżującą na wschód będą pracownicy prasy.

Feldman poinformował, że promotorzy, z którymi spotykał się od kilku godzin, wyjechali z Poland Spring do Augusty, gdzie planowali wziąć udział w konferencji prasowej gubernatora Reeda.

ZAPRASZAMY!

Gubernator, z którym skontaktował się dziś reporter Journal, ogłosił, że „Maine z zadowoleniem przyjmie walkę Clay Liston, jeśli jej promotorzy i Komisja Boksu Maine mogą wypracować mechanizmy walki, która ma się odbyć w Maine”.

Wczoraj wieczorem bostońska gazeta ogłosiła, że ​​impreza bokserska, która przyciągnie uwagę całego świata, odbędzie się w Maine. Publikacja przewidywała, że ​​walka odbędzie się na arenie Lewiston lub w Bangor lub Portland.

Gubernator Reed powiedział wcześniej Dziennikowi, że ma niewiele informacji, aby uzasadnić oświadczenie, ale najwyraźniej wydarzenia z ostatniej chwili to zmieniły.

Uwaga wydawcy: Ta historia została pierwotnie opublikowana w „Lewiston Evening Journal” 7 maja 1965 r.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Jeśli podałeś e-mail swojego konta, wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

” Poprzedni

Następny ”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *