Connect with us

Sport

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: 6 „dodatkowych” pływaków w polskim kontyngencie odesłanych do domu po błędzie związku

Published

on

Polska federacja pływacka wysłała 23 zamiast 17 zawodników, co wzbudziło oburzenie wśród tych, którym odmówiono udziału.

Sześciu polskich pływaków wróciło do domu (zdjęcie wykorzystane do przedstawienia, dzięki uprzejmości AP)

NAJWAŻNIEJSZE

  • 6 polskich pływaków wróciło do domu po ogromnym błędzie ich krajowego związku
  • 17 polskich pływaków zakwalifikowało się do olimpiady, ale 23 z kraju przybyło do Tokio
  • Zespół wezwał do dymisji Prezesa Polskiego Związku Pływackiego

Sześciu polskich pływaków wróciło do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po tym, jak ich narodowy związek wysłał 23 uczestników zamiast 17 zakwalifikowanych.

Polski Związek Pływacki (PZP) wysłał 23 pływaków do Tokio, ale zostali oni zmuszeni do zmniejszenia liczby na podstawie przepisów kwalifikacyjnych Światowej Organizacji Pływackiej FINA.

Do domu trafiła także dwukrotna olimpijka Alicja Tchorz. W mediach społecznościowych dała upust swojemu rozczarowaniu wszystkimi poświęceniami, jakich dokonała, aby zarobić na kolejną podróż na Letnie Igrzyska.

Tchorz, która brała udział w Igrzyskach 2012 i 2016, wyraziła swój gniew w mediach społecznościowych.

„Wyobraź sobie, że poświęcasz pięć lat swojego życia na dążenie do nowego startu w najważniejszym wydarzeniu sportowym… rezygnację z życia osobistego i pracy, poświęcenie rodziny… twoje zaangażowanie jest całkowitą klapą” – powiedziała Facebook.

Chowaniec dodał na Instagramie: „Jestem głęboko wstrząśnięty tym, co się stało… To dla mnie absurdalna sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Prawdę mówiąc, mam nadzieję, że kiedyś obudzę się z tego koszmaru”.

Zespół wydał oświadczenie wzywające do rezygnacji prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pawła Somiskiego. W zamian Somiski wygłosił własne oświadczenie wyrażające „żal, smutek i gorycz” z powodu całej sytuacji.

Powiedział, że było zamieszanie co do zasad kwalifikacyjnych i że związek starał się tylko „skłonić jak najwięcej zawodników i trenerów do udziału w igrzyskach olimpijskich”.

READ  SD Eibar - Real Madryt 1-3 w Primera Division w 14. kolejce

“Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a reakcja pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki są dla mnie zrozumiałe i uzasadnione.”

Aby uzyskać pełny opis pandemii koronawirusa na stronie IndiaToday.in, kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *