Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Iga Świątek poprowadzi w Polsce charytatywną imprezę tenisową, aby pomóc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie

Published

on

LONDYN – Na szczycie Iga Świątek w przyszłym miesiącu będzie gospodarzem charytatywnej imprezy tenisowej w swojej ojczystej Polsce, aby zebrać fundusze dla dzieci i młodzieży dotkniętej wojną na Ukrainie.

W jednodniowym wydarzeniu w Krakowie 23 lipca odbędzie się spektakl debla mieszanego oraz seria singli Świątka i jego rodaka Agnieszka Radwańska. Gościem specjalnym będzie ukraińska gwiazda piłki nożnej Andrij Szewczenko.

„Mam nadzieję, że wielu z nas zobaczymy w TAURON Arenie Kraków i przed telewizorem, aby pokazać siłę sportu, który łączy nas w pomaganiu i daje choć odrobinę radości” – powiedział Świątek, zwycięzca francuskiego Otwarte w środę na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Elina Świtolina z Ukrainy będzie pełnił funkcję sędziego imprezy. Mają nadzieję sprzedać co najmniej 10 000 biletów.

Świątek, która ma dobrą passę 36 wygranych, podczas swoich meczów nosiła szpilkę w ukraińskich barwach. Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym do Polski przybyło ponad 4 miliony uchodźców. Polska oferuje im bezpłatne mieszkanie, opiekę socjalną i medyczną, edukację i zatrudnienie.

All England Club zakazał graczom z Rosji i Białorusi gry na Wimbledonie w tym roku z powodu wojny.

Świątek, 21 lat, beat Jan Fett 6-0 6-3 w meczu otwarcia rundy na Wimbledonie we wtorek i bierze Lesley Pattinama Kerkhove w czwartek.

Ogłoszenie akcji charytatywnej Świątka dotarło do Ukraińców jeszcze tego samego dnia Łesia Curenko oraz Anhelina Kalinina zmierzyli się ze sobą w drugiej rundzie. Powiedzieli potem, że czuli, że ich koledzy konkurenci milczeli o wojnie.

„Usłyszałem tylko od jednego zawodnika z Białorusi i jednego zawodnika z Rosji, którzy rozmawiali ze mną osobiście i powiedzieli mi: 'Jestem przeciw wojnie’” – powiedział Curenko. „Nie wiem. Myślałem, że mam wielu przyjaciół na trasie, zwłaszcza Rosjan i Białorusinów”.

Jej doświadczenie powtórzyła Kalinina, która powiedziała o wsparciu, jakie otrzymała ze Szwajcarii Belinda Bencic był jednym z „nielicznych graczy chętnych do pomocy i wsparcia mojej rodziny i mnie”.

READ  Bia³oru¶. Policja brutalnie starła się z demonstrantami, jedna osoba nie żyje

Curenko poprosił też o dodatkowe darowizny na wsparcie akcji humanitarnej.

„Jeśli myślisz, że przekazanie 10 dolarów nic nie znaczy, nie, to nic nie znaczy” – powiedziała. „To znaczy wiele. W mieście, w stolicy mojego regionu, obwodzie mikołajowskim, od kilku miesięcy nie mają wody. Więc jeśli myślisz, że 10 dolarów to nic, 10 butelek wody jest dla tych ludzi”.

Informacje z The Associated Press, Reuters i Toma Hamiltona z ESPN zostały zawarte w tym raporcie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.