Connect with us

Świat

Biden pospiesznie kończy konferencję prasową, gdy dziennikarze wykrzykują pytania: „Wychodzę stąd”

Published

on

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Prezydent Biden pośpiesznie zakończyła konferencję prasową odwrócił się w czwartek, gdy dziennikarze wykrzykiwali pytania, oświadczając: „Wychodzę stąd”.

Biden odpowiedział na kilka pytań z wcześniej ustalonej listy reporterów podczas ponatowskiej konferencji prasowej w Madrycie w Hiszpanii, po czym powiedział: „W porządku, ludzie” i spróbował zakończyć sprawę. Kilku reporterów wciąż chciało zadawać pytania, a ktoś z tłumu obiecał, że się spieszy, ale Biden i tak go zamknął.

„Nie ma czegoś takiego jak szybki. Wychodzę stąd – powiedział Biden, odchodząc z podium, podczas gdy dziesiątki reporterów podniosło ręce do góry.

Prezydent Biden przemawia na konferencji prasowej w ostatnim dniu szczytu NATO w Madrycie, czwartek 30 czerwca 2022 r. (AP Photo/Susan Walsh)
(Zdjęcie AP/Susan Walsh)

BIDEN WSPARCIE FILIBUSTERA W OCHRONIE DOSTĘPU DO ABORCJI

Biden, który ma historię z dala od reporterów próbował zadawać pytania, uśmiechał się, gdy schodził ze sceny, podczas gdy kilka głosów skandowało „Mr. Prezydent” krzyczał.

Na początku konferencji prasowej Biden wielokrotnie odwoływał się do wcześniej ustalonej listy reporterów, do których należy zadzwonić.

„Chętnie odpowiem na twoje pytania, a pierwsze pytanie, jak mi powiedziano, dotyczy Darlene Superville z Associated Press”, powiedział, aby rozpocząć sekcję pytań i odpowiedzi podczas czytania kartki papieru.

Prezydent Biden przemawia podczas briefingu medialnego na zakończenie szczytu NATO w Madrycie, Hiszpania, czwartek, 30 czerwca 2022 r. (AP Photo/Bernat Armangue)

Prezydent Biden przemawia podczas briefingu medialnego na zakończenie szczytu NATO w Madrycie, Hiszpania, czwartek, 30 czerwca 2022 r. (AP Photo/Bernat Armangue)
(Zdjęcie AP/Bernat Armangue)

Kilkakrotnie odwoływał się do gazety, dzwoniąc do dziennikarzy.

Zeszły tydzień, Biden podniósł karteczkę natomiast uwagi zawierające szczegółowe instrukcje typu „Wchodzisz do pokoju Roosevelta i pozdrawiasz uczestników” oraz „Zajmujesz miejsce”.

BIDEN WIELOKROTNIE Sugeruje, że NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KIEDY I GDZIE MOŻE ODPOWIEDZIĆ NA PYTANIA PRASY

Przed nagłym zakończeniem czwartku Biden powiedział, że poprze Kongres, aby zakończyć obstrukcję i uchwalić przepisy chroniące krajowe prawo do aborcji. Kiedy objął urząd, początkowo popierał zachowanie obstrukcji w Senacie, ale został zmuszony do ujawnienia wszelkich działań wykonawczych, które mógłby podjąć bezpieczny dostęp do aborcji krajowy. Biden odpowiedział, że jedynym rozwiązaniem jest Roe v. Skodyfikuj Wade w Kongresie.

„Najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest wyjaśnienie, jak oburzająca była ta decyzja” – powiedział Biden. „Myślę, że potrzebujemy Roe v. Skodyfikuj Wade w prawie, a sposobem na to jest upewnienie się, że Kongres zagłosuje za nim”.

BIDEN BIAŁY DOM UNIKA OWALNEGO BIURA DLA WYDARZEŃ PRASOWYCH CZĘŚCIOWO PONIEWAŻ NIE MA TELEPROMPTERA: RAPORT

Kontynuował: „A jeśli obstrukcja stanie na przeszkodzie, to jak prawo do głosowania, powinniśmy poprosić o zwolnienie z obstrukcji za to działanie”.

Biden wcześniej poprosił Kongres o skodyfikowanie przynależności Roe Sądu Najwyższego decyzji w piątek, ale nie wezwał do zakończenia obstrukcji. Biden wcześniej wezwał do wprowadzenia tego środka jedynie w celu przeprowadzenia gruntownej zmiany ordynacji wyborczej, czego jego administracja nie dokonała.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Anders Hagstrom z Fox News kontynuował ten raport.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *