Connect with us

technologia

Iberdrola przejmuje 98 MW projektów fotowoltaicznych i wiatrowych w Polsce

Published

on

Wraz z nabyciem 98 MW projektów fotowoltaicznych i wiatrowych, Iberdrola zwiększy swoją łączną moc OZE do 261 MW w Polsce. Zdjęcie: Iberdrola.

Hiszpański koncern energetyczny Iberdrola podpisał umowę z Augusta Energy, spółką joint venture pomiędzy deweloperem energii odnawialnej V-ridium Power i zarządcą aktywów KGAL, dotyczącą nabycia 98 MW projektów słonecznych i wiatrowych w Polsce.

Transakcja obejmuje sześć elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 48 MW, a projekty są obecnie w trakcie budowy i mają zostać uruchomione w 2023 roku.

Ponadto z firmą telekomunikacyjną T-Mobile Polska została już podpisana 15-letnia umowa na zakup energii (PPA) indeksowana do indeksu cen konsumpcyjnych.

Przejęcie zwiększy moc odnawialną hiszpańskiego przedsiębiorstwa energetycznego – głównie wiatrowego – w Polsce do 261 MW, co stało się jednym z kluczowych rynków wzrostu Iberdroli.

Ostatnie wyniki finansowe pokazały dobre wyniki firmy na rynkach międzynarodowych, pomimo podpisania umowy PPA z producentem napojów PepsiCo w Hiszpanii na zakup 590 MW energii odnawialnej.

Ponadto Iberdrola niedawno podpisała z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym 562 mln USD zielonej pożyczki na sfinansowanie 1,8 GW hiszpańskiego portfela energii odnawialnej.

READ  Oto jak zobaczyć BlizzCon 2021
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.