Connect with us

Nauka

Holendrzy inwestują miliony w rozbudowę składu broni armii amerykańskiej w Europie – Europie

Published

on

Holendrzy inwestują miliony, aby rozbudować magazyn broni armii amerykańskiej w Europie

STUTTGART, Niemcy – Holandia wyda ponad 40 milionów dolarów na rozbudowę składu broni armii amerykańskiej w kraju, w którym wstępnie rozmieszczono sprzęt dla żołnierzy, aby mogli skorzystać z kryzysu, powiedzieli przedstawiciele obrony.

„Planowane usprawnienia są konieczne ze względu na to, że Stany Zjednoczone chcą rozszerzyć i zintensyfikować wykorzystanie (złoża)” – podało holenderskie Ministerstwo Obrony w środowym komunikacie.

Środki zostaną przeznaczone na remonty miejscowych hangarów magazynowych oraz poprawę infrastruktury, w tym sąsiadującego z obiektem połączenia kolejowego.

Armia USA w Europie i Afryce dodała w ostatnich latach kilka wstępnie rozmieszczonych zapasów na kontynencie. Program pozycjonowania wstępnego został opracowany jako sposób na zwiększenie siły bojowej, do której siły mogłyby szybko uzyskać dostęp podczas kryzysu lub podczas ćwiczeń, powiedzieli wojskowi. Pozostałe magazyny znajdują się w Niemczech, Belgii, Włoszech i Polsce.

Otwarta w 2016 r. Holenderska lokalizacja w Eygelshoven obejmuje 450 000 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej i 50 000 stóp kwadratowych utwardzonej powierzchni magazynowej dla ciężkich pojazdów. Przechowuje się tam około 7000 sztuk wyposażenia armii, w tym 765 pojazdów.

Podczas wizyty w tym miejscu w środę holenderski minister obrony Ank Bijleveld powiedział, że projekt ekspansji „przyczynia się nie tylko do dwustronnych stosunków między USA i Holandią, ale także do bezpieczeństwa transatlantyckiego i europejskiego”.

Ekspansja Eygelshovena „poprawi mobilność wojskową w Europie i przyczyni się do odstraszania” – powiedział Bijleveld. „To nadaje większego znaczenia naszej roli jako„ bramy do Europy ”, jako kraju tranzytowego i gospodarza.

W przyszłym roku magazyny wojskowe w całej Europie będą zawierać sprzęt Armored Brigade Combat Team, a także inżynierów, artylerię, żandarmerię oraz zdolności logistyczne i medyczne, zgodnie z danymi armii amerykańskiej w Europie i Afryce.

Na początku tego miesiąca około 35 zestawów artyleryjskich M109A7 Paladin i pojazdów wsparcia artylerii polowej M992A3 było przechowywanych w kwaterze głównej armii Coleman w Mannheim w Niemczech.

READ  Co to jest dieta skrobiowa?

[email protected]
Świergot: @john_vandiver

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *