Connect with us

Świat

Holandia. Włamania do muzeów II wojny światowej

Published

on

Nazistowsko-niemieckie hełmy, broń i mundury o łącznej wartości ponad 1,5 miliona euro zniknęły w ostatnich miesiącach z dwóch holenderskich muzeów poświęconych II wojnie światowej.

W ostatnich miesiącach dwa holenderskie muzea z czasów II wojny światowej ukradły rzadkie nazistowskie hełmy, broń i mundury o wartości ponad 1,5 miliona euro – powiedziała w środę rzeczniczka muzeum w Overloon.

Podczas sierpniowej kradzieży z muzeum w Beek złodzieje wyważali wrota i staranowali drzwi frontowe. Do transportu skradzionych przedmiotów używali kilku pojazdów. Dwa tygodnie temu prawie cała kolekcja została skradziona z muzeum w Ossendrecht, w tym mundury SS o wartości setek tysięcy euro, sztylety, hełmy, spadochrony i lornetki.

Włamania spowodowały punkty kontrolne w muzeach II wojny światowej w całym kraju, powiedział Janneke Kennis, który pracuje w muzeum Overloon. Obiekt ten zwrócił właścicielom część wypożyczonych przedmiotów, ponieważ z powodu niedawnych kradzieży uznano je za zbyt cenne, aby można było je wystawiać.

Skradziona broń jest tak wyjątkowa, że ​​jest natychmiast rozpoznawana po wystawieniu na sprzedaż w Internecie. Według Kennisa złodzieje byli dobrze przygotowani i wyglądało na to, że zabrali przedmioty zamówione do prywatnych kolekcji: „Prawdopodobnie przeszukali muzea, aby dowiedzieć się, do czego się włamać, sporządzili listę i zrobili to w bardzo profesjonalny sposób .

Druga wojna światowa w EuropiePAPKA

Główne źródło zdjęć: Reuters

READ  Szczepienie przeciwko koronawirusowi. Niemcy bez entuzjazmu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *