Connect with us

Nauka

Holandia vs Argentyna: Gdzie bitwa zostanie wygrana

Published

on

Holandia vs Argentyna: Gdzie bitwa zostanie wygrana

Stadion Lusail, 12:30 (sobota)

Van Dijk musi zakuć Messiego w kajdanki

Holendrzy będą musieli zepchnąć Argentynę na flanki, aby zniweczyć groźbę ataku

Średniowiecze: Holandia: 27,4; Argentyna: 27,8

Średnia wysokość: Holandia: 6’8”; Argentyna: waga 5’8″.

Prawdopodobnie od 11

Holandia: 3-5-2

Nopper; Madera, Van Dijk, Ake; Dumfries, Roon, De Jong, Blind, Klaasen; Gakpo, Depay

Argentyna: 4-3-3

Martineza; Acuna, Otamendi, Romero, Molina; Allister, Fernandez, DePaul; Gomeza, Messiego, Alvareza

Definiowanie obszaru: boki

Podobnie jak w meczu z Polską, Meksykiem i Australią, Argentyna będzie starała się kontrolować przebieg meczu, podczas gdy Holandia – podobnie jak w meczu z USA – chętnie usiądzie z boku i będzie szukać okazji do ataku na nich w przerwie.

Oznacza to, że Holendrzy po raz kolejny zagrają w obronie w systemie 5-3-2, co nie pozostawi Argentynie miejsca w środku pola, zmuszając ją do wyjścia na szersze pola. Będzie to miało kluczowe znaczenie z dwóch głównych powodów: zatłoczenie centralnych obszarów oznaczałoby, że Messi mógłby zostać zmuszony do odgrywania wycofanej roli, aby pomóc w budowie. Dla Virgila van Dijka i spółki oznacza to nieustanne radzenie sobie z groźną obecnością Messiego w trzecim ataku.

Po drugie, zmuszą Argentynę do czegoś, co im nie odpowiada – do ataku z flanki. Chociaż ma dobrych bocznych obrońców i wykorzystuje szersze obszary, aby przytłoczyć flanki, robi to z zamiarem zwabienia pomocników przeciwnika do otwarcia przestrzeni w środku, z której wyprowadzają ataki.

Z drugiej strony Holendrzy w dużej mierze polegają na swoich skrzydłowych i bocznych obrońcach, jeśli chodzi o tworzenie okazji bramkowych. Tak więc, chociaż mają nadzieję zdusić Argentynę w środku, Holandia zamierza wykorzystać szerokość na swoją korzyść.

Kluczowa bitwa: Van Dijk kontra Messi

Po prostu będzie to walka między prawdopodobnie najlepszym obrońcą na świecie przeciwko najlepszemu napastnikowi tego pokolenia.

READ  Polski reżyser zdobywa nagrodę jury na Festiwalu Filmowym w Cannes – The First News

Messi cofnął zegar kilkoma wysublimowanymi występami w turnieju. I robił to nie tylko strzelając bramki. Messi został wykorzystany jako przynęta przez Lionela Scaloniego, sztuczkę, w której wabi przeciwników, aby stworzyć miejsce dla swoich kolegów z drużyny w centrum, gdzie Julian Alvarez również stanowi stałe zagrożenie.

Dla Van Dijka wyzwaniem będzie nie tylko obserwowanie Messiego, ale także śledzenie jego atakującego partnera i obserwowanie szybkich ruchów w polu karnym.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *